بانک مستقر در نیویورک پس از یک سال پرتلاطم از ارزهای دیجیتال خارج می شود

بانک مستقر در نیویورک پس از یک سال پرتلاطم از ارزهای دیجیتال خارج می شود


شرکت هلدینگ بانک تجاری متروپولیتن، Metropolitan Bank Holding Corp، می گوید که به طور کامل از بخش مربوط به دارایی های رمزنگاری خارج شده است.

سال گذشته یک سال پرتلاطم دیگر برای صنعت کریپتو بود. از رکود مداوم بازار و سوء استفاده در امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) گرفته تا رسوایی FTX، هیچ منطقه ای آسیب ندیده است.

برای برخی، آنچه در فضا اتفاق افتاد برای تجارت ناپایدار بود. Metropolitan Bank Holding Corp، شرکت هلدینگ Metropolitan Commercial Bank (MCB) مستقر در نیویورک، اعلام کرده است که به طور کامل از حالت عمودی دارایی های رمزنگاری خارج شده است.

این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد که تصمیم آن منعکس‌کننده «تحولات اخیر در صنعت دارایی‌های رمزنگاری» و تغییرات در چشم‌انداز نظارتی در رابطه با مشارکت بانک‌ها در کسب‌وکارهای مرتبط با دارایی‌های دیجیتال است.

به گفته MCB، این روند از سال 2017 ادامه داشته است و انتظار می رود تأثیر مالی کمی داشته باشد. در حال حاضر چهار مشتری نهادی فعال مرتبط با دارایی‌های رمزنگاری شده دارد که تقریباً 1.5 درصد از کل درآمد و 6 درصد از کل سپرده‌ها را تشکیل می‌دهند.

این پیشرفت با روند رسیدگی به دعوای حقوقی FTX همراه است که توجه صنعت کریپتو را به خود جلب کرده است.

کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که سال آینده نظارت‌های نظارتی بر فضا در ایالات متحده افزایش خواهد یافت. به خصوص که کمیسیون بورس و اوراق بهادار، هیئت استانداردهای حسابداری مالی و خدمات درآمد داخلی به دنبال افزایش مقررات و نظارت بر ارزهای دیجیتال هستند.

مربوط: Enterprise DeFi چیست و بانک ها چگونه می توانند از آن بهره مند شوند؟

در 3 ژانویه، فدرال رزرو، شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) و دفتر کنترل کننده ارز (OCC) بیانیه مشترکی در مورد دارایی های رمزنگاری شده در پرتو هرج و مرج سال 2022 صادر کردند. وی همچنین بر تعهد آنها به رویه های بانکی پایه تاکید کرد.

بایننس علاوه بر کنترل FTX، در دادگاه های ایالات متحده به دلیل پولشویی نیز تحت بازجویی قرار دارد. این امر باعث بررسی بیشتر روابط صندوق های تامینی با صرافی ارز دیجیتال شد.

با وجود بررسی دقیق این صنعت، برخی از کارگران این صنعت امید زیادی به DeFi در سال آینده دارند.


نویسنده: Savannah Fortis

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉