دفتر نیویورک AG به دنبال صلاحیت قضایی بیشتری بر روی شرکت های رمزنگاری است


بر اساس لایحه‌ای که لتیتیا جیمز، دادستان کل نیویورک پیشنهاد کرده است، ممکن است برای جبران خسارت کاربرانی که قربانی کلاهبرداری شده‌اند، صرافی‌های رمزنگاری مورد نیاز باشد.

بنا به گزارش ها، لتیتیا جیمز قانونی را پیشنهاد کرده است که به دادستان کل نیویورک اختیارات بیشتری برای تنظیم صنعت کریپتو می دهد.

در اطلاعیه‌ای به تاریخ 5 مه، دفتر NY AG برنامه‌ریزی کرد تا لایحه‌ای به نام قانون رمزنگاری، حفاظت، شفافیت و نظارت یا CRPTO را در جلسه قانون‌گذاری این ایالت در سال 2023 معرفی کند. قانون پیشنهادی به مقامات نیویورک اجازه می‌دهد احضاریه صادر کنند، برای شرکت‌های رمزنگاری که قوانین ایالتی را نقض می‌کنند مجازات‌های مدنی وضع کنند و شرکت‌هایی را که ادعا می‌شود در فعالیت‌های متقلبانه یا غیرقانونی شرکت دارند، تعطیل کنند.

بر اساس CRPTO، صرافی‌ها برای بازپرداخت هزینه کاربرانی که قربانی کلاهبرداری شده‌اند، ملزم می‌شوند. همچنین عبارت “Stablecoin” را رمزگذاری می کند تا فقط در مورد توکن هایی اعمال شود که توسط ذخایر دلاری یک به یک یا “دارایی های نقدی با کیفیت بالا” پشتیبانی می شوند.

کلاهبرداری در صنعت ارزهای دیجیتال برای مدت طولانی باعث شده است که سرمایه گذاران صدها میلیارد ضرر کنند و سرمایه گذاران کم درآمد و رنگین پوستان بیشترین آسیب را متحمل شوند. فوق الذکر جیمز بانک ها و سایر خدمات مالی تحت نظارت هستند. صنعت کریپتوکارنسی نیز باید همینطور باشد.»

وزارت خدمات مالی ایالت نیویورک یا NYDFS در حال حاضر این اختیار را دارد که BitLicense را به شرکت های رمزنگاری فعال در ایالت اعطا کند و بر بسیاری از جنبه های فضای دارایی دیجیتال نظارت کند. لایحه جیمز نیز با هدف تقویت این اختیار است.

مرتبط با: شورای شهر نیویورک قبض پرداخت کریپتو برای جریمه ها و مالیات ها را صادر می کند

دفتر جیمز قبلاً علیه شرکت‌های ارز دیجیتال از جمله KuCoin شکایت کرده بود و ادعا می‌کرد که این شرکت اوراق بهادار و کالاها را بدون ثبت به ساکنان نیویورک می‌فروشد. AG همچنین از الکس ماشینسکی، بنیانگذار و مدیر عامل سابق سلسیوس، در ماه ژانویه شکایت کرد و مدعی شد که چندین “اظهارات نادرست و گمراه کننده” را ارائه کرده است که میلیاردها دلار هزینه برای سرمایه گذاران داشته است.

در صورت اجرایی شدن این لایحه، قانونگذاران نیویورک باید رای دهند. در سال 2022، علیرغم اینکه برخی از حامیان رمزارز پیشنهاد می‌کردند که قانون‌گذاران هنگام بازاریابی این قانون، روایت نادرستی را جعل کرده‌اند، قانون‌گذار یک تعلیق دو ساله استخراج بیت‌کوین (BTC) در این ایالت را تصویب کرد.

مجله: شهر رمزنگاری: راهنمای نیویورک
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید