NFT های جدید ترامپ در روز اول فروخته شدند


توسعه دهندگان نوشتند: “بدون بازپرداخت. تمام فروش کارت های تجارت دیجیتال ترامپ نهایی است.”

دومین مجموعه از توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) که مجوز نام و تصویر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده را صادر می‌کند، در ۱۹ آوریل، یک روز پس از عرضه اولیه، فروخته شد.

این مجموعه شامل 47000 مجموعه دیجیتال ترامپ با قیمت 99 دلار و ارزش بیش از 4.65 میلیون دلار بود. در بازار ثانویه OpenSea، مجموعه کارت‌های معاملات دیجیتال ترامپ سری 2 از آن زمان به 750 اتر (ETH) در حجم معاملات رسیده است.

NFTهای ترامپ از “نام، شباهت و تصویر” رئیس جمهور سابق تحت مجوز پولی استفاده می کنند و تحت مالکیت، اداره یا کنترل دونالد جی ترامپ یا سازمان ترامپ نیستند. به افراد قول داده شده است که در صورت خرید 47 کارت تجارت دیجیتال یا 100 کارت با رمزارز، یک بلیط برای شرکت در شام جشن با ترامپ در فلوریدا جنوبی دریافت کنند.

با توجه به بخش پرسش و پاسخ وب سایت تبلیغ سری NFT:

“اینها مجموعه های دیجیتال شخصی یا “کارت های تجاری” هستند که می توانید آنها را جمع آوری کنید، ذخیره کنید، تجارت کنید، و غیره. آنها را مانند کارت های سنتی بیسبال یا بسکتبال در نظر بگیرید، اما به صورت دیجیتالی ذخیره می شوند تا هرگز نگران آسیب فیزیکی نباشید.”

NFT ها را می توان از طریق کارت اعتباری یا اتر همراه (wETH) خریداری کرد و کاربران در صورت نداشتن کیف پول برای دریافت NFT می توانستند در هنگام پرداخت، کیف پولی با Torus ایجاد کنند. علاوه بر این، کاربران باید تأییدیه «مشتری را بشناسید» را پاس می‌کردند، حتی اگر برای دریافت کلکسیون‌ها به صورت رمزنگاری پول پرداخت می‌کردند.

A Trump Series 2 NFT | منبع: Offshore

همچنین، NFT ها بر روی بلاک چین Polygon (MATIC) چاپ شده و توسط هنرمند کلارک میچل طراحی شده است. توسعه دهندگان ادعا می کنند که هر کارت امضا شده به صورت دیجیتالی توسط رئیس جمهور سابق امضا شده است.

این کارت‌های تجاری دیجیتال غیرسیاسی هستند و ربطی به کمپین سیاسی ندارند.»

در 31 مارس، هیئت منصفه بزرگ منهتن رئیس جمهور سابق ایالات متحده را به بیش از 30 فقره اتهام مربوط به کلاهبرداری تجاری متهم کرد. از آن زمان، قیمت NFT های سری 1 ترامپ که در دسامبر 2022 راه اندازی شد، بسیار بالاتر از قیمت پایه اولیه افزایش یافته است. رئیس جمهور سابق برای دومین دوره غیر متوالی در انتخابات 2024 مبارزات انتخاباتی خود را آغاز کرده است.

مجله: توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) – راهنمای سریع


نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *