قوانین مالیاتی جدید تحقیق و توسعه می تواند به معنای خروج ایالات متحده برای شرکت های رمزنگاری باشد


تغییر در قوانین مالیاتی تحقیق و توسعه به این معنی است که یک شرکت فناوری می تواند بیش از یک میلیون دلار ضرر کند، اما باز هم نمی تواند از پرداخت صدها هزار مالیات اجتناب کند.

قانون جدید تحقیق و توسعه بسیار گسترده است و بیان می‌کند که «هر و همه» توسعه نرم‌افزار باید طی پنج سال مستهلک شود، اگر توسعه در ایالات متحده انجام شود، یا بیش از 15 سال اگر کار در خارج از کشور انجام شود. این تغییر در نگاه اول چندان بد به نظر نمی رسد. برخی استدلال می کنند که این می تواند مشاغل فنی بیشتری در ایالات متحده ایجاد کند

ولی اینطوری بازی نمیکنه بسیاری از کشورها اعتبار تحقیق و توسعه بهتری نسبت به ایالات متحده دارند. بیشتر توسعه نرم افزار در ایالات متحده به کشورهایی مانند بریتانیا منتقل می شود که قوانین آن ساده تر و سودآورتر است. برای شرکت های هوشمند مالیاتی، نهادهای ایالات متحده فقط برای اهداف بازاریابی و فروش خواهند بود.

شرکتی را تصور کنید که بیش از یک میلیون دلار ضرر کرده اما بیش از 300000 دلار مالیات بدهکار است! چه طور ممکنه؟ این شرکت فرضی تقریباً 2.5 میلیون دلار درآمد داشته و 1.5 میلیون دلار در سال 2022 برای ساخت نرم افزار خود و 1 میلیون دلار برای سایر هزینه ها هزینه کرده است، به این معنی که کل جریان نقدی منفی 1 میلیون دلاری دارد. با این حال، از آنجایی که توسعه 1.5 میلیون دلاری توسط تیمی در هند انجام می شود، تنها 50،000 دلار توسط توسعه نرم افزار مشاهده می شود، که کاهش 1،050،000 دلاری را برای جبران درآمد 2.5 میلیون دلاری امسال باقی می گذارد – که بیش از 1،450،000 دلار درآمد خالص است. این بدان معناست که او بدهکار مالیات است. یا مالیات 304500 دلاری ورشکستگی!

نرخ مالیات ارزهای دیجیتال در برخی کشورها از سال 2023

حامیان این مالیات می گویند که شرکت ها همچنان از تمام مزایای کاهش برخوردار خواهند شد — فقط چند سال دیگر. یکی از این حامیان را جلوی شرکتی قرار دهید که یک میلیون در عملیات ضرر کرده است اما 300000 دلار مالیات بدهکار است و ببینید آیا آنها هم همین را می گویند. جریان نقدی پادشاهی در دستیابی به موفقیت استارت‌آپ‌ها است، و این هزینه‌های تحقیق و توسعه تا زمانی که ایالات متحده مالیات بر درآمد دارد، به دلیل حیاتی بودن نوآوری برای تقویت رشد ملی، کسر شده است. با افزایش نرخ بهره فعلی و افزایش جو نظارتی، این تغییر قانون خلاقانه ترین پیشرفت را در فناوری های آینده اندیش مانند هوش مصنوعی و بلاک چین در ایالات متحده از بین خواهد برد.

برخی از اخراج های بزرگ فناوری که رخ داده است ممکن است نتیجه این تغییر قانون باشد. جای تعجب نیست: بازسازی ساختار به گونه ای که شرکت های تابعه غیرآمریکایی تحقیق و توسعه انجام دهند منطقی تر است. برای شرکت‌های بلاک چین، رمزارز و توکن‌های غیر وفاداری (NFT) که قبلاً باید با نظارت کمیسیون بورس و اوراق بهادار سر و کار داشته باشند، به نظر می‌رسد دور شدن از ایالات متحده بسیار آسان است.

مرتبط با: برای انبوهی از ماموران ناتوان IRS در سال 2023 آماده شوید

آنقدر پیچیدگی و پرسش های بی پاسخ در مورد نحوه اعمال این قانون وجود دارد که باعث سرگیجه می شود. به عنوان مثال، یک کامپیوتر، سرور، ماینر و غیره که برای تحقیق و توسعه خود مستهلک می کنید. بخشی از استهلاکی که می توانید در سال 2022 دریافت کنید باید به گروه ارزش افزوده اضافه شود تا مستهلک شود. این به این معنی است که اگر از این ابزار در ایالات متحده استفاده می کنید و انتظار دارید 50000 دلار استهلاک از این تجهیزات در سال جاری کسر شود، فقط متوجه خواهید شد که در واقع فقط روی قیمت 5000 دلاری تأثیر می گذارد. این امر هدف قوانین ویژه استهلاک را که شرکت ها را تشویق می کند تا برای تجهیزات هزینه کنند، اما در واقع به آنها اجازه مشاهده تخفیف را نمی دهد، ناکام می گذارد.

ریسک بزرگ دیگر با این قانون این است که شما با ضرر و زیان بزرگ و بدون درآمد فعلی، پول جمع آوری کنید و توسعه پیدا کنید. در ابتدا، این به شما صدمه نمی‌زند – اما اگر شرکت شما شکست بخورد، در دنیایی پر از درد هستید، زیرا لغو درآمد بدهی از یک اسکناس پرداخت نشده SAFE می‌تواند مالیات‌ها را در صورت عدم بازگرداندن زیان عملیاتی خالص ایجاد کند. کاملا جبران شد و در حال حاضر هیچ راهی برای تسریع کاهش ارزش تحقیق و توسعه وجود ندارد. حتی اگر یک پروژه رها شود یا یک شرکت بسته شود، هزینه آن بلافاصله قابل جبران نیست. این بدان معناست که سرمایه گذاران سهام نمی توانند وجوهی را که باید دریافت می کردند، پس بگیرند. در عوض، پول موجود در خزانه برای پرداخت مالیات برای یک شرکت ورشکسته می رود، در حالی که موسسانی که حقوق دریافت می کنند ممکن است حتی درگیر مسئولیت مالیاتی یا بازپرداخت سرمایه گذاران باشند.

مرتبط با: بایدن 87000 کارمند جدید IRS را استخدام می کند – و آنها به دنبال شما می آیند

همه در دولت و صنعت مالیات می‌دانستند که این قوانین به هم ریخته‌اند و با لایحه‌ای دو حزبی در کنگره در 3 ژانویه لغو خواهند شد. اما این تلاش با شکست مواجه شد زیرا دموکرات‌ها می‌خواستند پس از اینکه همه چیز حل شد و جمهوری‌خواهان موافقت نکردند، اعتبار مالیات بر کودکان را افزایش دهند – در نهایت در یک دقیقه.

اکنون به نظر می رسد که ما با قانون مالیات دیوانه کننده ای که این نوآوری را از بین برده است گیر کرده ایم. پیشنهاد لغو مجدداً ارائه شد اما توجه زیادی به آن نشد. به‌ویژه با توجه به چالش‌های کنونی جمع‌آوری سرمایه برای شرکت‌های بلاک چین به دلیل افزایش نرخ‌های بهره، زمستان کریپتو و شکست بانک سیلیکون ولی، اگر اقدام قابل توجهی از سوی کنگره انجام نشود، می‌توانیم شاهد مرگ عظیم و غیرضروری در شرکت‌های فناوری باشیم. به سرعت.

کریستال غریبه یک EA مالیات دارای مجوز فدرال و مدیر عملیاتی در GBS Tax است. او قبلاً به عنوان یک توسعه دهنده نرم افزار در سانفرانسیسکو کار می کرد.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Crystal Stranger

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *