نیوجرسی دستور توقف و حرکت را علیه سه کلاهبردار «قصاب خوک» اجرا می کند


این مجرمان سایبری قبل از متقاعد کردن جویندگان عاشقانه برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال جعلی، به سراغ اپلیکیشن‌های دوستیابی مانند Tinder می‌روند.

دفتر اوراق بهادار نیوجرسی به سه اپراتور وب‌سایت دستور داده است که از جذب قربانیان عاشقانه در طرح‌های سرمایه‌گذاری تقلبی در ارزهای دیجیتال خودداری کنند.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی متیو پلاتکین، دادستان کل نیوجرسی در ماه فوریه، سه شرکتی که با دستور توقف و توقف مواجه شدند عبارتند از Meta Capitals Limited، Cresttrademining Limited و Forex Market Trade.

هر سه شرکت ادعا می‌کردند که پلتفرم‌های معاملات ارزهای دیجیتال هستند، جایی که قربانیان را متقاعد می‌کردند که معاملات «معامله‌کنندگان خبره» خود را کپی کنند تا بازدهی بزرگی کسب کنند.

اما برای درگیر کردن آنها، این شرکت‌ها اغلب به جستجوگران عاشقانه در برنامه‌های دوستیابی آنلاین مانند Tinder روی می‌آورند تا آنها را از طریق آنچه که به عنوان کلاهبرداری «قصابی خوک» شناخته می‌شود جذب کنند.

“Pig-cutting” کلاهبرداری است که در آن مجرمان سایبری از رسانه های اجتماعی برای برقراری ارتباط با قربانیان استفاده می کنند، یک رابطه عاشقانه را آغاز می کنند و پس از جلب اعتماد آنها را به یک طرح سرمایه گذاری جعلی در ارزهای دیجیتال می کشانند.

پلاتکین گفت که آنها سخت کار می کنند تا از ساکنان نیوجرسی که به تقلب در سرمایه گذاری کشیده شده اند محافظت کنند:

این کلاهبرداران یک حس رفاقت را بین خود و قربانیانشان ایجاد می‌کنند – همه آنها برای اخاذی هر پنی که می‌توانند از این افراد با وعده‌های بازگشت سرمایه بزرگ به دست می‌آورند.»

پلاتکین گفت: «ما شبانه روز تلاش می کنیم تا از قربانیان چنین کلاهبرداری هایی محافظت کنیم و به این کلاهبرداران نشان دهیم که قوانین ما هنوز در فضای مجازی اعمال می شود.

کارل فایس، معاون بخش امور مصرف کنندگان دفتر نیز امیدوار است که اقدامات اجرایی روشن کند که آنها “به دنبال کلاهبردارانی خواهند رفت که اعتماد مردم را می دزدند.”

این فشار در حالی رخ داد که دفتر تحقیقات فدرال ایالات متحده (FBI) گزارش داد که در سال 2021، نزدیک به 4300 قربانی در مجموع 429 میلیون دلار تنها از کلاهبرداری های قصابی گوشت خوک از دست داده اند. هنوز آماری برای سال 2022 منتشر نشده است.

امی کوپلتون، رئیس دفتر اوراق بهادار، پیشنهاد کرد که کلاهبرداری های قصابی گوشت خوک برای کلاهبرداران به خوبی کار می کند زیرا مخاطبان هدف آنها در حال حاضر در موقعیت آسیب پذیری قرار دارند.

حتی باهوش‌ترین سرمایه‌گذاران نیز می‌توانند در تشخیص کلاهبرداری‌ها زمانی که توسط شخصی انجام می‌شود که علاقه‌ای عاشقانه به او دارند، مشکل داشته باشند.

مرتبط با: پیمایش در دنیای ارزهای دیجیتال: نکاتی برای جلوگیری از کلاهبرداری

این دفتر گفت که شرکت‌هایی که با دستور توقف و توقف مواجه شده‌اند، همچنین با ارائه و فروش اوراق بهادار ثبت‌نشده، قوانین اوراق بهادار نیوجرسی را نقض می‌کنند.

علاوه بر این، Meta Capitals Limited و Cresttrademining Limited نیز به عنوان دلال-فروشندگان ثبت نشده فعالیت می کنند.

کلاهبرداری های قصابی گوشت خوک در ایالات متحده نیز افزایش نمی یابد.

تحقیقات اخیر توسط دفتر روزنامه‌نگاری تحقیقی بریتانیا در 29 ژانویه نشان داد که از 168 شرکت فارکس که آن را درگیر فعالیت‌های کلاهبرداری می‌داند، حدود نیمی از آنها با کلاهبرداری‌هایی مانند سلاخی خوک‌ها مرتبط بوده‌اند.
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید