زنجیره جدید Cosmos از توکن‌های استیکینگ مایع از شبکه‌های دیگر برای امنیت استفاده می‌کند


Staked ETH، BNB، ATOM، SOL و MATIC را می توان به عنوان “بازپس گیری” در Tenet برای کسب جوایز بیشتر استفاده کرد.

توسعه دهندگان در 3 می اعلام کردند که یک بلاک چین جدید مبتنی بر کیهان به نام “Tenet” از سکه های استیکینگ مایع از سایر شبکه ها برای ایمن کردن تراکنش های خود استفاده می کند و به طور بالقوه به شبکه جدید اجازه می دهد امنیت شبکه های قدیمی را در اختیار بگیرد.

این شبکه در حال حاضر به عنوان یک شبکه آزمایشی در دسترس است و به محض اتمام آزمایش، نسخه اصلی آن را راه اندازی خواهد کرد. این امر پس از آن صورت می‌گیرد که اخیراً سهامداری مایع به بزرگترین دسته پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) تبدیل شده است.

پروتکل‌های شرط‌بندی مایع مانند Lido، Rocket Pool و Ankr به کاربران این امکان را می‌دهند که سکه‌های خود را با شبکه‌ای از اعتبارسنجی‌ها به اشتراک بگذارند و بدون نیاز به اجرای گره‌های خود، جوایزی دریافت کنند. این پروتکل‌ها همچنین توکن‌هایی به نام «مشتقات سهامداری مایع» یا LSD در اختیار کاربران قرار می‌دهند که می‌توانند برای سپرده‌ها و پاداش‌های اساسی استفاده شوند.

بر اساس این اعلامیه، Tenet به کاربران این امکان را می دهد که این ال اس دی ها را “بازخرید” کنند تا در شبکه خود جوایز بیشتری کسب کنند. و توکن هایی را در اختیار کاربران قرار می دهد که نشان دهنده ال اس دی هستند. تیم این توکن‌های مرتبه سوم را «مشتقات ذخیره‌سازی مایع مایع» یا LLSD می‌نامد. در این اطلاعیه آمده است که LLSD ها می توانند در برنامه های وام دهی و مبادلات غیرمتمرکز در سراسر شبکه Tenet استفاده شوند.

این تیم انتظار دارد دو مزیت اصلی استفاده از LSD برای ایمن سازی شبکه به جای ارز محلی وجود داشته باشد. اول، “امنیت طولانی مدت زنجیره Tenet را با استفاده از امنیت مشترک هر زنجیره تضمین می کند. [layer 1] اکوسیستمی که در خدمت آن است.» دوم، باید “نقدینگی اضافی به همراه داشته باشد و فرصت هایی برای ال اس دی ها فراهم کند.”

مرتبط با: پروتکل بازبینی اتریوم در شبکه آزمایشی EigenLayer در دسترس قرار گرفت

در زمان راه اندازی، انتظار می رود این پروتکل اجازه دهد تا مشتقات استیکینگ مایع از اتر (ETH)، BNB (BNB)، کیهان (ATOM)، سولانا (SOL) و Polygon (MATIC) مجدداً در Tenet تقسیم شوند.

شبکه جدید توسط مدیران سابق Ankr و Blockdaemon در حال توسعه است و توسط اعضای تیم های Lido، Ankr و OpenAI توصیه می شود.

از سال 2020، زمانی که لیدو برای اولین بار عرضه شد، پروتکل‌های ذخیره‌سازی مایع در دسترس بوده است. در سال 2022 و اوایل سال 2023، محبوبیت آنها افزایش یافت زیرا شبکه اتریوم به اثبات سهام روی آورد و امکان سهامداری و برداشت را فراهم کرد. در اول ماه مه، پلتفرم تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال DefiLlama اعلام کرد که استیکینگ مایع در مقایسه با ارزش کل قفل شده به دسته برتر برنامه های DeFi تبدیل شده است.

برخی از کارشناسان استدلال کرده‌اند که ممکن است در آینده در نتیجه ارتقای اتریوم شانگهای، سهام مایع افزایش یابد.


نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید