استیبل کوین الگوریتمی جدید کاردانو ترس های قدیمی را برای جامعه برمی انگیزد


یکی از اعضای انجمن در توییتر گفت: «من فکر می‌کردم که قبلاً فهمیده‌ایم که استیبل کوین‌های الگوریتمی بهترین گزینه نیستند.

با اعلام جدید که Cardano یک استیبل کوین الگوریتمی را در سال 2023 راه اندازی خواهد کرد، اعضای مختلف جامعه نسبت به مقایسه این پروژه با Terra USD (UST) ابراز نگرانی کرده اند، که باعث ضررهای زیادی در فضای کریپتو در سال 2022 شد.

به گفته توسعه دهندگان آن، پروژه استیبل کوین Djed به دلار آمریکا متصل خواهد شد و توسط Cardano (ADA) پشتیبانی می شود. جدای از آن، از توکن دیگری به عنوان پشتیبان پول استفاده خواهد کرد. این پروژه تاکید کرد که بیش از حد وثیقه خواهد بود و دارای مدرک ذخیره در زنجیره است.

علی‌رغم اطمینان‌های داده شده توسط تیم، اعضای مختلف جامعه نگرانی‌های خود را بیان کردند آوردن به چت UST که اخیراً از کار افتاده است.

علی‌رغم اینکه Terra نشان می‌دهد ممکن است اشتباه پیش برود، به نظر می‌رسد یکی از اعضای انجمن در مورد اینکه چرا یک استیبل کوین الگوریتمی دیگری ظاهر شد، گیج شده است. آنها می‌گویند: «من فکر می‌کردم قبلاً فهمیده‌ایم که استیبل کوین‌های الگوریتمی بهترین گزینه نیستند. نوشت. در همین حال، یکی دیگر از کاربران توییتر اعلام کرد که ترجیح می دهند به استفاده از Tether (USDT) ادامه دهند. به گفته این عضو انجمن، استیبل کوین های الگوریتمی قبلا ثابت شده است که ناپایدار هستند.

Cointelegraph با Djed تماس گرفت اما هیچ پاسخی دریافت نکرد.

مربوط: پست UST: آیا آینده ای برای استیبل کوین های الگوریتمی وجود دارد؟

با توجه به ظهور djed، کوین تلگراف از برخی از پروژه های بزرگ استیبل کوین پرسید که آیا پروژه های استیبل کوین الگوریتمی آنها با وجود مثالی که Terra USD نشان داده است، هنوز پتانسیل موفقیت را دارد یا خیر.

تتر به کوین تلگراف گفت که پروژه های استیبل کوین مانند Terra مکانیسم هایی دارند که برای ایجاد ثبات طراحی شده اند اما در نهایت شکست می خورند. این تیم بیانیه زیر را اعلام کرد:

«برخلاف استیبل کوین‌های وثیقه‌شده، که در آن هر ارز دیجیتال به‌طور کامل توسط وثیقه پشتیبانی می‌شود، استیبل کوین‌های الگوریتمی به دنبال حفظ ارزش خود از طریق معاملات بازارهای مختلف هستند که اغلب به‌طور قابل‌توجهی بدتر می‌شوند».

در همین حال، Circle، ناشر USD Coin (USDC) به کوین تلگراف گفت که استیبل کوین های الگوریتمی با ساختارهای پیچیده وثیقه و مکانیسم های تثبیت تکنولوژیکی دارای ارزش مطلوبی مشابه دارایی های دلاری کاملاً ذخیره شده و تنظیم شده ندارند. آنها گفتند: سقوط Terra در اوایل سال جاری نشان داد که همه استیبل کوین ها برابر نیستند.
نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید