گزارش: زیان خالص ناشی از سرقت کریپتو در سه ماهه اول 2023 به شدت به 322 میلیون دلار کاهش یافت.


گزارشی از ارائه‌دهنده برنامه De.Fi نشان می‌دهد که در سه ماهه اول سال 2023 نسبت به سال گذشته ضرر و زیان ناشی از سرقت با برداشت وجه انجام شده است. اویلر در هر دو سهم بزرگی داشت.

بر اساس گزارش ارائه‌دهنده آنتی‌ویروس و برنامه De.Fi، هکرها و کلاهبرداران کریپتو در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ ۴۵۲ میلیون دلار درآمد کسب کردند. اما این هم خبر خوب و هم بد است، زیرا ضرر از 1.3 میلیارد دلار در سه ماهه اول سال 2022 کاهش یافته است. با این حال، نرخ بازیابی نیز کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش، حدود نیمی از زیان این سه ماهه (215 میلیون دلار) در سه هفته اول مارس رخ داده است. بهره برداری های Euler Finance و Bonq DAO به ترتیب با 196 و 120 میلیون دلار پیشتازان زیان سه ماهه بودند. اگرچه بایننس با رویدادهای 18 در 10 در اتریوم از آنها پیشی گرفت، بلاک چین اتریوم بیشترین ضرر را به خاطر آنها متحمل شد.

برنامه CoinDeal با 45 میلیون دلار در جایگاه سوم قرار گرفت و کلاهبرداری های فیشینگ Monkey Drainer با 16.5 میلیون دلار در رتبه چهارم قرار گرفت.

مطالب مرتبط: BitKeep غرامت 8 میلیون دلاری اکسپلویت APK را تکمیل می کند و تغییر نام تجاری را اعلام می کند

از 49 مورد بررسی شده در این گزارش، شش حمله اعتباری سریع بیشترین ضررهای بیش از 200 میلیون دلار را به همراه داشته است که Euler Finance بیشترین خسارت را به خود اختصاص داده است. آسیب پذیری قرارداد هوشمند رایج ترین نوع در 17 رویداد بود. امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) تنها مسئول پنج حادثه بود، اما با 336 میلیون دلار سهم شیر را از آن خود کرد.

در سه ماهه اول، 130 میلیون دلار از این اکسپلویت ها بازیابی شد. تمام این پول در ماه مارس بازیابی شد و تقریباً تمام آن، 129 میلیون دلار، از پول بازگردانده شده توسط هکرهای Euler Finance به دست آمد. در سه ماهه اول سال گذشته، 520 میلیون دلار از 1.3 میلیارد دلار از دست رفته بازگردانده شد، که 40 درصد از وجوه سرقت شده در مقایسه با 28.7 درصد در سال جاری است.

در حالی که زیان های گزارش شده تحت سلطه DeFi بود، ضررهای ناشی از صرافی های غیرمتمرکز و توکن ها و توکن های رمزنگاری که دو برابر نشدند، احتمالاً بر کاربران خرده فروشی نیز تأثیر می گذارد. سرقت برای کاربران خرده فروشی غیر معمول نیست و کلاهبرداری هایی که بر آنها تأثیر می گذارد دائماً در حال پیشرفت است.

مجله: سازمان های مجری ایالات متحده جرایم مربوط به رمزنگاری را تشدید می کنند
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید