دستگاه های خودپرداز خالص بیت کوین پس از 4 ماه روند نزولی جهانی افزایش یافت


در چهار ماه اول سال 2023، خودپردازهای خالص رمزنگاری در سراسر جهان 5850 کاهش یافت. اما در ماه می، 1397 دستگاه به شبکه جهانی خودپرداز ارزهای دیجیتال اضافه شد.

با شکستن روند نزولی بیت کوین (BTC) و دستگاه های خودپرداز رمزنگاری در سراسر جهان در طول سال، می افزایش شدیدی را در نصب خالص با نزدیک به 1400 دستگاه ثبت کرد.

تعداد کل دستگاه های خودپرداز رمزنگاری در چهار ماه اول سال 2023 شاهد کاهش مداوم بوده است. در طول این مدت، اقتصادهای بزرگ از جمله ایالات متحده و اروپا در کاهش اعداد نقش داشتند، در حالی که استرالیا، لهستان و اسپانیا نصب‌های خودپرداز ارزهای دیجیتال خود را در کشورهای مربوطه افزایش دادند. مناطق

نمودار هیستوگرام که تغییر خالص در تعداد ماشین‌های رمزنگاری نصب شده و حذف شده ماهانه را نشان می‌دهد. منبع: رادار خودپرداز سکه

نمودار بالا نشان می دهد که خودپردازهای ارزهای دیجیتال خالص در سراسر جهان در چهار ماه اول سال 2023 به میزان 5850 کاهش یافته است. اما در ماه مه، داده‌های Coin ATM Radar تایید کرد که 1397 دستگاه به شبکه جهانی خودپرداز ارزهای دیجیتال اضافه شده است.

در حالی که دستگاه های خودپرداز بیت کوین به رشد شبکه بیت کوین کمک نمی کنند، به عنوان یک دروازه فیزیکی برای افراد برای مبادله ارزهای فیات با کریپتو عمل می کنند. تنها در سال 2023، استرالیا در مجموع 233 دستگاه خودپرداز نصب کرده است که سومین مرکز بزرگ خودپرداز ارزهای دیجیتال در جهان است.

علیرغم کاهش ضعیف یک ساله، ایالات متحده همچنان رهبر است و 84.7 درصد از دستگاه های خودپرداز رمزنگاری جهان را تشکیل می دهد و پس از آن کانادا با 7.6 درصد قرار دارد.

مرتبط با: استرالیا رتبه سوم را در نصب خودپردازهای رمزنگاری پس از ایالات متحده و کانادا دارد

در زمان نگارش این مقاله، 35069 دستگاه خودپرداز در سراسر جهان فعال هستند. اخیراً یک هکر موفق به دسترسی به اطلاعات حساس جنرال بایت سازنده دستگاه خودپرداز بیت کوین از جمله رمز عبور، کلیدهای خصوصی و وجوه شده است.

جنرال بایت در بیانیه ای گفت: «ما اقدامات فوری برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز بیشتر به سیستم های خود برداشته ایم و به طور خستگی ناپذیر برای محافظت از مشتریان خود کار می کنیم.

همانطور که قبلا توسط Cointelegraph گزارش شده بود، هکر موفق به برداشت حداقل 56 BTC و 21.82 اتر (ETH) شده است. برای جلوگیری از وضعیت مشابه در آینده، این شرکت به اپراتورها و مشتریان خود توصیه کرد که به راه‌اندازی سرور خود میزبانی روی آورند که می‌تواند با VPN ایمن شود.

مجله: بیت کوین در مسیر برخورد با وعده های «نت صفر» قرار دارد
نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید