شبکه Octopus Near Project 40 درصد از کارکنان خود را در فصل زمستان کریپتو اخراج کرد.

شبکه Octopus Near Project 40 درصد از کارکنان خود را در فصل زمستان کریپتو اخراج کرد.


موسس این پروژه گفت که انتظار می رود نیروی کار باقی مانده نیز 20 درصد از حقوق خود را کاهش دهند.

Octopus Network، یک شبکه غیرمتمرکز از زنجیره های برنامه کاربردی که به صورت محلی بر اساس پروتکل NEAR ساخته شده است، اعلام کرد که برای انطباق با شرایط فعلی بازار “بازسازی” خواهد کرد.

به عنوان بخشی از فرآیند سازماندهی مجدد، شبکه Octopus حدود 40٪ از تیم خود را که 12 نفر از 30 عضو را تشکیل می دهد، حذف خواهد کرد. مشوق نماد تیم به طور نامحدود تعلیق خواهد شد، در حالی که کارکنان باقی مانده نیز مشمول کاهش 20 درصدی حقوق خواهند شد.

به گفته لوئیس لیو، بنیانگذار شبکه اختاپوس، علیرغم تجربه زمستان های رمزنگاری قبلی، “این زمستان با زمستان های دیگر بسیار متفاوت است.” لیو گفت که پیش‌بینی می‌کند «زمستان رمزارز کنونی حداقل یک سال، شاید خیلی بیشتر طول بکشد» و افزود که «اکثر استارت‌آپ‌های Web3 دوام نمی‌آورند».

موسس همچنین به اشتراک گذاشت که علاوه بر اخراج و کاهش حقوق، شبکه برای زنده ماندن در زمستان کریپتو نیاز به تغییر استراتژی دارد. شامل عملیات تشدید و تمرکز بر ساخت با NEAR و IBC به عنوان سنگ بنای استراتژی جدید خواهد بود.

مطالب مرتبط: اخراج کریپتو با واکنش‌های متفاوتی از سوی جامعه مواجه می‌شود

در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها مجبور شده‌اند کارکنان خود را اخراج کنند و تصمیمات سختی بگیرند تا بقای خود را تضمین کنند. در ماه دسامبر، صرافی ارزهای دیجیتال Bybit دور دوم اخراج را برای زنده ماندن در بازار نزولی اعلام کرد. قبل از آن، تعداد کارمندان Bybit از چند صد نفر به بیش از 2000 در عرض دو سال افزایش یافت.

در همان ماه، یک صرافی رمزارز استرالیایی به نام Swyftx نیز 35 درصد از کارکنان خود را برای آماده‌سازی برای آنچه «بدترین سناریو» نامید، اخراج کرد. Swyftx در مجموع 90 کارمند خود را اخراج کرد. مدیرعامل این شرکت، الکس هارپر، به اشتراک گذاشت که علیرغم اینکه هیچ گونه تماسی با FTX ندارد، این شرکت از عواقب فروپاشی FTX مصون نیست.

اگر شرایط فعلی بازار به کاهش ادامه دهد، دورهای بیشتر اخراج می تواند به طور بالقوه بر نیروی کار کریپتو تأثیر بگذارد.


نویسنده: Judith BannermanQuist

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉