نام کاربران FTX غیرآمریکایی که توسط رسانه های اصلی درخواست شده است


برخی از رسانه های جریان اصلی تلاش می کنند تا اطلاعات شخصی مشتریان غیر آمریکایی FTX را منتشر کنند، مشابه آنچه در مورد سلسیوس رخ داد.

برخی از رسانه های جریان اصلی به تلاش های صرافی ارزهای دیجیتال FTX برای مخفی کردن هویت مشتریان غیر آمریکایی در طول مراحل ورشکستگی اعتراض کرده اند.

رسانه‌های بلومبرگ، فایننشال تایمز، نیویورک تایمز و شرکت مادر آن داو جونز و شرکت در پرونده‌ای در 4 آوریل در دادگاه ورشکستگی دلاور گفتند که مطبوعات و مردم «حق احتمالی برای دسترسی به پرونده‌های ورشکستگی دارند. ”

در حالی که بدهکاران FTX می توانند از سازماندهی مجدد نام طلبکاران در پرونده های ورشکستگی خود دفاع کنند – و این کار را نیز کردند – رسانه ها معتقدند که FTX و مشتریان آن در “توجیه چنین محرمانه ای” شکست خورده اند.

در یک بایگانی در 28 دسامبر، کمیته ویژه مشتریان غیرآمریکایی FTX.com ادعا کرد که افشای عمومی اسامی و اطلاعات خصوصی مشتریان غیرآمریکایی آنها را در برابر سرقت هویت، حملات هدفمند و “صدمات دیگر” آسیب پذیر می کند.

در آخرین بایگانی، رسانه‌ها استدلال کردند که اگر کاربران به دلایل ادعا شده توسط FTX و کمیته اجازه داشته باشند “به طور دائم مهر و موم” کنند، “آنگاه مهر و موم کردن نام مشتریان تقریباً در هر پرونده ورشکستگی عادی خواهد شد.”

مرتبط با: FTX EU برای بازپرداخت وجه کاربران اروپایی، وب‌سایت برداشت را راه‌اندازی کرد

آنها افزودند که “در اینجا اطلاع رسانی عمومی بسیار مهم است”، زیرا بزرگی سقوط FTX “علاقه عمومی شدید به رویکرد سیستم حقوقی ایالات متحده به بازار رو به رشد و عمدتاً غیرقابل تنظیم ارزهای دیجیتال را برانگیخت.”

مهر و موم شدن اسامی بستانکاران FTX تا به امروز به طور قابل توجهی مانع از گزارش و تجزیه و تحلیل این تراکنش ها شده است و عموم و طلبکاران را تا حد زیادی در مورد اجرای قوانین ورشکستگی ایالات متحده در زمینه ارزهای دیجیتال در تاریکی قرار داده است.

در پاسخ به درخواست کمیته در 28 دسامبر، قاضی جان دورسی در 11 ژانویه مجوز حذف نام و آدرس مشتریان را به مدت سه ماه دیگر صادر کرد و اظهار داشت که در آن زمان از افشای اطلاعات محرمانه “اکراه” داشت. ممکن است طلبکاران را در معرض خطر قرار دهد.

پلتفرم وام‌دهی Crypto Celsius به همین ترتیب سعی کرده است اطمینان حاصل کند که مشتریان خود در طول مراحل ورشکستگی ناشناس باقی می‌مانند، اما نتوانست قاضی را متقاعد کند که در نتیجه اطلاعات شخصی هزاران مشتری در 5 اکتبر 2022 فاش شد.

جلسه استماع این موضوع در 12 آوریل ساعت 13:00 به وقت شرقی برگزار خواهد شد.

خالق NFT، سارا زوکر: گذشته آنالوگ سارا شو با آینده دیجیتال خیره کننده ای روبرو می شود
نویسنده: Luke Huigsloot

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید