استخراج کننده مرموز بیت کوین قدیمی ترین امضا را به تاریخ ژانویه 2009 نشان می دهد


چه کسی صاحب قدیمی ترین استخراج بیت کوین است؟ در پاسخ به این سوال، یکی از اعضای ناشناس امضایی را به اشتراک گذاشت که به ژانویه 2009 باز می گردد، درست یک هفته پس از ظهور بیت کوین.

انجمن های آنلاین که در آن ساتوشی ناکاموتو و همکاران اولیه برای بحث و گفتگو و ایجاد یک سیستم مالی مخرب از پایه با یکدیگر همکاری می کنند، بخشی جدایی ناپذیر از داستان منشاء بیت کوین هستند. یکی از قدیمی‌ترین انجمن‌های بیت‌کوین، bitcointalk.org، هنوز بحث‌های تاریخی درباره ایجاد آرم و سیستم پرداخت بیت‌کوین (BTC) را حفظ می‌کند.

یکی از اعضای کنجکاو انجمن Bitcointalk.org اخیراً سعی کرد استخراج کنندگان بیت کوین را از روزهای اولیه شناسایی کند. یکی از اعضای ناشناس امضایی را به اشتراک گذاشت که به ژانویه 2009 باز می گردد، درست یک هفته پس از راه اندازی بیت کوین.

قدیمی ترین امضای شناخته شده بیت کوین که توسط OneSignature به اشتراک گذاشته شده است. منبع: bitcointalk.org

“شاید OP ساتوشی را دعوت کرده است؟” پس از تایید مشروعیت “قدیمی ترین امضایی” که تاکنون پیدا شده است، یکی دیگر از اعضا را مورد بازجویی قرار داد. این امر به این رمز و راز اضافه می کند که امضا در 26 نوامبر 2022 توسط یک حساب کاربری جدید تحت نام مستعار OneSignature ارسال شده است.

Cointelegraph اعتبار امضا را تایید کرد. منبع: correctbitcoinmessage.com

سابقه اکانت OneSignature هیچ مشارکت دیگری در تالار گفتمان نشان نمی‌دهد، و تأیید می‌کند که فقط برای نشان دادن قدیمی‌ترین پست امضا شده ایجاد شده است. جستجوی عمیق تر در نام کاربری، یک حساب توییتر محافظت شده را نشان می دهد که در اکتبر 2009 ایجاد شده است.

حساب توییتر کاربر OneSignature. منبع: توییتر

Cointelegraph تایید کرده است که آدرس استفاده شده توسط پوستر مرموز تعادل ندارد. افشای این امضا که به دوره شکل‌گیری بیت‌کوین بازمی‌گردد، تأیید می‌کند که افرادی که در ساخت میراث بیت‌کوین دخیل بودند، اکوسیستم را از نزدیک دنبال کرده‌اند، در حالی که گاهی اوقات کنجکاوی عموم را تغذیه می‌کنند.

مربوط: گزارش: بیت کوین پادشاه آگاهی از برند کریپتو برای استرالیایی ها است

علیرغم یک دهه موانع نظارتی و طولانی شدن بازارهای نزولی، بیت کوین همیشه موفق شده است که از آن بالاتر باشد. با این حال، کاهش قیمت بیت کوین استرس را به اکوسیستم استخراج اضافه کرده است.

درآمد استخراج بیت کوین به دلار آمریکا در حال حاضر به پایین ترین حد در دو سال اخیر رسیده است و آخرین بار در 2 نوامبر 2020 11.67 میلیون دلار مشاهده شده است.


نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید