داستان من از گفتن “من به شما گفتم” به SEC در FTX


من از SEC خواستم نظرات عمومی در مورد مسائل مربوط به متولیان ارزهای دیجیتال و اختلافات کارگزاری را ارائه دهد. SEC از گوش دادن به توصیه های من امتناع کرد و FTX بلافاصله پس از آن منحل شد.

«از اینکه بگم بهت گفتم متنفرم» یک جمله اغلب تکراری اما به ندرت صادقانه است. دریافت تحسین برای هشدار قبلی در مورد یک مشکل، احساس بسیار خوبی است. این یک آزادی با تنظیم کننده های مالی فدرال در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده است.

در ژانویه سال جاری، در حالی که به عنوان عضوی از کمیته مشورتی سرمایه‌گذاران SEC خدمت می‌کردم و در مورد مسائل ارزهای دیجیتال و سایر مسائل به رئیس SEC مشاوره می‌دادم، در ژانویه سال جاری، دادخواستی را به کمیسیون SEC ارسال کردم. من از آنها خواستم که یک نظر عمومی رسمی درباره مشکلات منحصر به فرد ارائه شده توسط ارزهای دیجیتال و سایر دارایی های دیجیتال باز کنند. من به نگهبانی کریپتو و تضاد منافع واسطه‌ای به‌عنوان مسائل کلیدی اشاره کرده‌ام که SEC باید به آنها رسیدگی کند.

من این شروع جدید را “بلوک پیدایش تنظیم دارایی دیجیتال” نامگذاری کرده ام که به SEC کمک می کند تا مقررات ارزهای دیجیتال را بهبود بخشد. SEC به شدت مرا نادیده گرفت.

شکست SEC و رگولاتورهای بانکی ایالات متحده در تطبیق قوانین با کارگزاران رمزنگاری مستقیماً باعث انفجار در FTX نشد. با این حال، شکست آنها در ایجاد قوانین عملیاتی برای نگهداری رمزارز برای مبادلات کارگزاری کریپتو ایالات متحده، محیطی را فراهم کرده است که در آن کلاهبردارانی مانند Sam Bankman-Fried می توانند در خارج از کشور رشد کنند.

بیایید با اصول اولیه شروع کنیم. هدف کریپتو، تجارت محصول جدید در سیستم مالی سنتی نیست. کریپتو یک انقلاب مالی است که دارندگان دارایی را توانمند می کند.

نکته این است که شرکای گلدمن ساکس همان کنترلی را بر دارایی های افراد دارند که هنگام انتقال، وام دادن و مبادله ارزهای دیجیتال در یک سیستم مالی غیرمتمرکز دارند.

مربوط: تنظیم کننده های فدرال در حال آماده شدن برای تصمیم گیری در مورد اتریوم هستند

دریافت این درست مسئولیت بزرگی برای کاربران جدید است. این امر مستلزم دانستن چیزی در مورد کد قرارداد هوشمندی است که با آن در حال تعامل هستید، آشنایی با کیف پول های ذخیره سازی سرد و امنیت عملیاتی اولیه برای کلیدهای رمزگذاری.

انقلاب کامل زمان می برد. انقلاب توسط JPMorgan برای شما به ارمغان نخواهد آورد (بنابراین، کوین های JPMorgan را خریداری نکنید). با این حال، اکثر کاربران جدید در ابتدا رمزارزها را از طریق نگهبانان وارد می‌کنند که تا حدودی شبیه به واسطه‌های مالی سنتی هستند.

برای کاربران خرده‌فروشی مبتدی، متولیان کریپتو به یک کتاب قوانین برای محافظت از مشتریان در برابر تضاد منافع و بازی‌های حضانت نیاز دارند – به عنوان مثال، کتاب بازی FTX/Alameda. با این حال، استفاده از کوکی برش قوانینی که برای ذخایر کاغذ بر اساس قوانین 1933 و 1934 اعلام شده بود، آن را کاهش نمی دهد.

بانک‌های فدرال و رگولاتورهای اوراق بهادار اصطکاک مصنوعی برای بانک‌ها و کارگزاران ایجاد کرده‌اند که سعی می‌کنند دارایی‌های رمزنگاری خود را تحت قوانین فعلی پنهان کنند. از سوی دیگر، آنها اصرار دارند که مقررات فدرال برای محافظت از مشتریان ضروری است. همانطور که صرافی‌های ارز دیجیتال بین آن محیط سخت و سخت ایجاد شده توسط تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده حرکت می‌کنند، کلاهبرداری‌های FTX در خارج از کشور رشد کرده‌اند.

صرافی های رمزنگاری نیازمند قوانین نگهداری هوشمندانه طراحی شده هستند. در حالی که این امر مشکلات صرافی خارج از کشور FTX را برطرف نکرد، در عوض می‌تواند به جریان بیشتر فعالیت‌های خرده‌فروشی بین‌المللی به ایالات متحده کمک کند.

تلاش‌های صرافی‌های ارزهای دیجیتال موجود برای به دست آوردن شفافیت از SEC در مورد نظارت ارزهای دیجیتال، به دیوار آجری برخورد کرده است. ایالت هایی مانند وایومینگ راهی برای ذخیره ارزهای رمزنگاری شده توسط بانک ایجاد کرده اند، اما فدرال رزرو از دادن دسترسی این بانک ها به حساب های اصلی فدرال رزرو خودداری می کند.

مربوط: 5 دلیل که سال 2023 سال سختی برای بازارهای جهانی خواهد بود

شرکت بیمه سپرده فدرال به بانک ها اطلاع داده است که هر گونه تلاشی برای پنهان کردن رمزارزها، بانک را ملزم می کند تا خود را به بازرسان بانک افشا کند. این ویرایشگر برای “لمس” است. بسیاری از وکلای صرافی رمزارز داستان مشابهی را در مورد درخواست به SEC برای مجوز سیستم معاملاتی جایگزین می گویند که به آرامی در حال نابودی است.

ما به زودی از رگولاتورها شکایت خواهیم کرد که اگر کمی قدرت و بودجه بیشتری داشته باشند، می توانند از مشتریان در برابر رمزنگاری محافظت کنند. این سبک توهم‌گرایانه هدایت نادرست هیچ تفاوتی با اجتناب بانکمن-فرید از درخواست‌های موشکافانه سرمایه‌گذاران ندارد.

حواستون به دستیار عزیزم باشه (نه اون زیر میز).

Crypto نیاز به محافظت در برابر تنظیم کننده ها دارد. نوآوران در فضای کریپتو در حال توسعه راه‌حل‌هایی هستند که سال‌های نوری فراتر از بانکداری سنتی و حمایت از مشتری در حضانت ارز، مانند کیف‌پول‌های چند امضایی و مقاوم‌سازی ذخیره مبتنی بر ریشه درخت مرکل. فقط به این دلیل که Bankman-Fried از آنها استفاده نکرده است به این معنی نیست که واقعی نیستند.

SEC و رگولاتورهای بانکی اگر بخواهند بخشی از راه حل باشند به جای بخشی از مشکل، باید دو کار انجام دهند. ابتدا، فرآیند بلوک پیدایش تنظیم دارایی دیجیتال را در بین آژانس ها آغاز کنید. سپس، هنگامی که وکلای بانکی و اوراق بهادار برای کارگزاران رمزنگاری با ایده‌های خوبی در مورد نحوه پیروی از قوانین مناسب در خانه شما را می‌زنند، گوش کنید.

جی دبلیو ورت او دانشیار دانشکده حقوق جورج میسون است. او یک حسابدار پزشکی قانونی رمزارز است و همچنین قانون اوراق بهادار را در Lawrence Law LLC انجام می دهد. او عضو شورای مشورتی هیئت استانداردهای حسابداری مالی و عضو سابق کمیته مشورتی سرمایه گذاران SEC است. او همچنین رهبری آزمایشگاه آزادی کریپتو را بر عهده دارد، یک اتاق فکر که برای تغییر خط مشی مبارزه می کند تا از آزادی و حریم خصوصی توسعه دهندگان و کاربران کریپتو محافظت کند.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: J.W. Verret

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید