کمک متقابل، DAO و فعالیت – گفتگوهای پادکست دستور کار با ماریسا راندو، بنیانگذار PactDAO


ماریسا راندو، یکی از بنیان‌گذاران PactDAO، می‌گوید تمرکززدایی گروه‌های کمک‌های متقابل کلیدی برای بسیج کنش‌گری و ایجاد جوامع قوی‌تر است.

تلاش های بسیاری از موسسات خیریه اغلب توسط بوروکراسی بوروکراسی با مشکل مواجه می شود و وجود ساختارهای سلسله مراتبی در این سازمان ها می تواند اوضاع را پیچیده تر کند.

برای دور زدن این ترفند غیرمولد، ماریسا راندو، بنیانگذار PactDAO، پیشنهاد می‌کند که کسانی که قصد توزیع کمک را دارند، بر «فعال بودن» تمرکز کنند، زیرا «فعال‌گرایی» ریشه کلمه این واژه است. راندو اشاره کرد که وجود ساختارهای سلسله مراتبی در موسسات خیریه توزیع کمک‌ها را مغرضانه می‌کند، در حالی که اتخاذ یک مدل کاملاً غیرمتمرکز فعالیت‌های اهداکننده و دریافت‌کننده را تشویق می‌کند.

این منجر به ایجاد جوامع قوی تر و عینیت و انصاف بیشتر در انتخاب و توزیع کمک می شود. این هدف واقعی کمک های متقابل و فعالیت های مردمی است.

در قسمت 11 دستور جلسهمیزبان Jonathan DeYoung و Ray Salmond توسط Marisa Rando، یکی از بنیانگذاران PactDAO، برای بحث در مورد تفاوت های کلیدی بین کمک و کمک متقابل، و همچنین چندین طرح پیشگام توسط PactDAO، همراهی می شوند.

وقتی بدبینی به خوش بینی تبدیل می شود

در ابتدا، راندو و سایرین در PactDAO به طور کلی در مورد ارزهای دیجیتال شک داشتند، اما پس از یک سال موفقیت در جمع آوری کمک های مالی و اتصال ساکنان نیویورک با سازمان های مختلف کمک متقابل، چندین سازمان عضو شروع به کشف راه های کارآمدتر برای اجرای دموکراتیک و توزیع کمک کرده اند.

مشکلات مکرر در تلاش برای ایجاد یک حساب بانکی چند امضایی در نهایت منجر به کشف مؤلفه های Web3 توسط PactDAO شد.

راندو گفت:

“مثل این بود که با وکلا صحبت کنیم و با حسابداران صحبت کنیم و سعی کنیم آنچه را که بعداً یاد خواهیم گرفت مانند امضای چندگانه باشد. ما به این فکر کردیم که چگونه این حساب بانکی را ایجاد کنیم که می تواند چندین گروه را درگیر کند. اما، می دانید، نرده هایی وجود دارد. یک دموکراسی داخلی در آن وجود دارد، و یادم می‌آید که آن را برای یکی از دوستان توضیح دادم. و آنها گفتند، “من هم در مورد آن با شما صحبت می‌کردم.” این مانند تجارت رمزنگاری است. مانند چیزی است که DAO ما روی آن کار می‌کند. یک کیف پول چند امضایی نامیده می شود. من نمی دانم، نمی خواهم هیچ یک از این چیزهای رمزنگاری را بشنوم.

خوشبختانه، دیدگاه‌های گروه در مورد کریپتو، وب 3 و NFT پس از ارتباط راندو با “افراد همفکر در این فضا، که اکنون دوستان نزدیک و مربیان، شرکا و همکاری با آنها هستم” تغییر کرد.

مرتبط با: DAO ها می توانند سریعتر از آنچه فکر می کنید به فاجعه تبدیل شوند

DOA ها فعالیت و ارائه کمک را دموکراتیک می کنند

وقتی از راندو در مورد دلایل تبدیل پکت کالکتیو به DAO پرسیده شد، گفت:

“بیایید برگردیم به زمانی که ما خود را Pact Collective می نامیدیم. ما می گفتیم، این جمع به چه معناست؟ ما سرویس اشتراک خود را اجرا می کردیم، مثلاً این خبرنامه های ایمیلی ماهانه را انجام می دادیم و نظرسنجی ها را آنجا می گذاشتیم و این گروه را داشتیم مانند این دوستان صمیمی در اینستاگرام افرادی که اهدا می کنند و به این ترتیب ما در تماس بودیم، و هی، به ما کمک کنید تصمیم بگیریم کدام رویداد را در ماه آینده برگزار کنیم یا می دانید، فکر می کنید بعداً چه کار کنیم؟

به گفته راندو، ساختار و عملکرد یک DAO امکان ورودی و مشارکت ارگانیک بیشتری را برای اعضا فراهم می کند، که از نظر او کاملاً مثبت است، زیرا “اعضا برای اتخاذ این تصمیمات به بهترین وجه مجهز هستند”.

برای شنیدن بیشتر از صحبت های راندو دستور جلسه به قسمت کامل در صفحه پادکست کوین تلگراف، پادکست های اپل یا Spotify گوش دهید – شامل ابتکارات فعلی PactDAO، اهداف 2023 و وضعیت فعلی گروه های کمک متقابل. فراموش نکنید که تمام برنامه های دیگر Cointelegraph را نیز بررسی کنید!

مجله: ایجاد تاب آوری جامعه در برابر بحران ها از طریق کمک های متقابل و Web3

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Ray Salmond

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید