خالق سیاره میمون جهش یافته در نیویورک به دلیل «کلاهبرداری» 2.9 میلیون دلاری NFT دستگیر شد.


توسعه دهنده مجموعه تقلید باشگاه قایق بادبانی میمون جهش یافته ظاهراً سرمایه گذاران را برای 2.9 میلیون دلار “کلاهبرداری” کرده و با کشیدن فرش موافقت کرده است.

سازنده مجموعه تقلبی Mutant Ape Yacht Club – Mutant Ape Planet – در نیویورک به اتهام “کلاهبرداری” از سرمایه گذاران به مبلغ 2.9 میلیون دلار با “طرح کشیدن فرش” دستگیر شد.

این دستگیری در 4 ژانویه در فرودگاه بین المللی جان اف نیویورک انجام شد، جایی که ایوان جی آرولو، یک تبعه فرانسوی، مامور امنیت داخلی “نقشه اورلین میشل را برای کشیدن فرش ساخت” و “نزدیک به 3 میلیون دلار برای خود از سرمایه گذاران دزدید.” ” گویا اتفاق افتاد. استفاده شخصی خود،” بیان کرد:

“افرادی که NFT سیاره میمون جهش یافته را خریداری کردند، فکر کردند که در حال سرمایه گذاری در یک مجموعه جدید مرسوم، مد روز هستند، اما فریب خوردند و هیچ یک از مزایای وعده داده شده را دریافت نکردند.”

توماس فاتوروسو، نماینده خدمات درآمد داخلی، بیانیه مطبوعاتی وزارت دادگستری را نقل کرد و ادعا کرد که “میشل با اظهارات نادرست، از جمله موارد دیگر، هدایا، توکن‌های فعال شده و مجموعه‌های کالا، از سرمایه‌گذاران کلاهبرداری کرده است.” سرمایه زمانی که NFT ها تمام می شوند.

طبق این بیانیه، مشخص است که میشل از طریق چت در رسانه های اجتماعی به کشیدن فرش به جامعه اعتراف کرده و گفته است که “ما هرگز به کشیدن فرش فکر نکردیم، اما جامعه بسیار سمی شده است”.

این مجموعه یک کپی از مجموعه محبوب Mutant Ape Yacht Club NFT است، این مجموعه شامل 6797 NFT ذخیره شده در بلاک چین اتریوم با ارزش فروش 567 اتر (ETH) است، اما از زمان عرضه در ژانویه به طور متوسط ​​قیمت و حجم فروش را کاهش داده است. 2022.

فروش مجموعه NFT سیاره میمون جهش یافته. منبع: Offshore

پس از دستگیری، صاحبان مجموعه، جنبه خود را از ماجرا در توییتر به اشتراک گذاشتند و اظهار داشتند که جیمز تلاش می‌کند جدایی جامعه را که به دلیل عدم اقدام او دچار تردید شده بود، مقصر بداند.

این پروژه از آن زمان توسط جامعه ای تحت رهبری کاربری با نام مستعار HTMadge گرفته شده است و تلاش می کند تا کمی به آن جان بخشد.

تصویری از گفتگوهای بین اعضای انجمن. منبع: Discord.

طبق گزارش DappRadar در 21 دسامبر، Rug pulls، نوعی کلاهبرداری خروج که در آن سازندگان یک پروژه به طور ناگهانی نقدینگی را از پلتفرم بیرون می‌کشیدند، رایج‌ترین نوع حمله در طول سال 2022 بود که منجر به 119 حادثه و 200 میلیون دلار به سرقت رفته بود. .

مربوط: Magic Eden پس از فروش NFT های جعلی برای بهره برداری، به کاربران بازپرداخت می کند

اینفلوئنسر محبوب و ستاره سابق سینمای بزرگسالان، لانا رودز متهم به پشت سر گذاشتن یکی از بزرگ‌ترین جنجال‌های سال 2022 است، پس از اینکه گزارش شد او از فروش یک پروژه NFT 1.5 میلیون دلار درآمد داشته است که از اول فوریه تاکنون کمتر از 1 ETH فروش داشته است. . راه اندازی 2022.
نویسنده: Luke Huigsloot

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید