نوازنده گریمز مایل است 50 درصد از حق چاپ را برای موسیقی تولید شده توسط هوش مصنوعی به اشتراک بگذارد


این نوازنده کانادایی در توییتر حمایت خود را از موسیقی تولید شده توسط هوش مصنوعی با استفاده از صدای خود اعلام کرد و گفت که مایل است برای این فناوری جدید “خوکچه هندی” باشد.

رشد سریع هنر تولید شده توسط هوش مصنوعی (AI) خلاقان را در طیف وسیعی از صنایع تکان داده است. در حالی که بسیاری از موارد نقض حق چاپ مرتبط با هنر تولید شده توسط هوش مصنوعی را برجسته می کنند، همه هنرمندان با ترکیب هوش مصنوعی و مالکیت معنوی خود مخالف نیستند.

با توجه به توییتی از موسیقی‌دان و تهیه‌کننده کانادایی گریمز، او می‌گوید که با سازندگان هوش مصنوعی که از صدایش استفاده می‌کنند، مانند سایر هنرمندانی که با آنها کار می‌کند رفتار خواهد کرد. گرایمز نوشت که مایل است با استفاده از صدای خود “50 درصد حق امتیاز را به هر آهنگ موفقی که توسط هوش مصنوعی تولید شده است تقسیم کند”.

گریمز اظهار داشت که او یک شرکت ضبط نیست و بنابراین هیچ “پیوندی” با هیچ سازمان بزرگی در صنعت موسیقی که می تواند باعث مشکلات حقوق مالکیت شود، ندارد. این هنرمند ادامه داد که به نظر او ترکیب شدن با یک ماشین عالی است و هنر متن باز را دوست داشت و در نهایت “کپی رایت را از بین برد.”

او در ادامه گفت که کنجکاو است که سازندگان با این فناوری چه کاری انجام دهند و علاقه مند است که یک خوکچه هندی باشد.

در اولین توییت، گریم مقاله ای در مورد اعتراضات اخیر ایجاد شده توسط هوش مصنوعی منتشر کرد. نشانه ها دریک و آخر هفته در اینترنت در حال گردش است. در 13 آوریل، گروه موسیقی یونیورسال، غول صنعت موسیقی، ایمیلی را برای تمام سرویس‌های پخش اصلی ارسال کرد تا دسترسی هوش مصنوعی به کاتالوگ‌های آنها را برای اهداف یادگیری مسدود کند.

این شرکت اعلام کرد که از انجام هر کاری که برای حفاظت از حقوق خود و هنرمندانی که نمایندگی می کند دریغ نخواهد کرد.

مرتبط با: نظرسنجی: بیش از نیمی از آمریکایی‌ها از «تأثیر بزرگ» هوش مصنوعی بر کارگران می‌ترسند

در بیانیه جداگانه ای از Grimes، او توضیح داد که او و تیمی از توسعه دهندگان در حال ایجاد یک برنامه شبیه سازی صدا هستند که به صورت عمومی منتشر خواهد شد.

با این حال، کلاهبرداری های عمیق ایجاد شده توسط هوش مصنوعی با استفاده از تصاویر و صدای افراد در حال حاضر باعث ایجاد سردردهای بزرگ و نگرانی های اخلاقی شده است.

اخیراً یک روزنامه آلمانی از هوش مصنوعی برای جعل مصاحبه با مایکل شوماخر راننده سابق فرمول 1 استفاده کرده است. نگرانی‌ها حتی در شرکت‌هایی که این فناوری را تولید می‌کنند، پس از گزارش‌هایی که نگرانی‌های کارکنان گوگل در مورد ربات چت هوش مصنوعی آینده را منتشر کردند، شروع شد.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟
نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید