موسیقی NFT به سازندگان مستقل کمک می کند تا کسب درآمد کنند و پایگاه طرفدارانی ایجاد کنند

موسیقی NFT به سازندگان مستقل کمک می کند تا کسب درآمد کنند و پایگاه طرفدارانی ایجاد کنند


پادکست Agenda با Adam Levy از Mint و Jay Kila خواننده رپ در مورد سکه های غیر قابل تعویض، Web3 و چالش های یک موسیقیدان مستقل گپ می زند.

صنعت موسیقی به‌طور بدنامی متمرکز است، و شرکت‌های بزرگ ضبط اغلب تقریباً همه جنبه‌های حرفه‌ای یک هنرمند را کنترل می‌کنند – از آهنگ‌هایی که مجاز به انتشار هستند تا چند درصد حق امتیاز و بیشتر.

در حالی که ظهور پلتفرم‌های استریم مانند SoundCloud و Spotify به دموکراتیزه شدن صنعت کمک کرده و به طور قابل توجهی آسان‌تر کردن موسیقی خود را برای دیگران به گوش بیشتر می‌رساند، ایجاد پایگاه هواداران اختصاصی و کسب درآمد کافی برای زنده ماندن هنوز یک چالش است.

NFT های موسیقی را وارد کنید. برای کسانی که در فضای بلاک چین هستند، توکن های بی همتا فرصتی را برای طرفداران فراهم می کند تا مستقیماً از هنرمندان مورد علاقه خود حمایت کنند، برای موسیقی دانان جوامع قوی تری با شنوندگان خود ایجاد کنند، و برای سازندگان برای ایجاد جریان های درآمدی قابل توجه و پایدارتر.

پادکست جدید کوین تلگراف برای درک بهتر موضوع دستور جلسه با میزبان آدام لوی نشست نعناع – جی کیلا، رپر بومی کریپتو مستقر در بمبئی، که OTP India را تأسیس کرد، پادکستی که اقتصاد خالق Web3 را بررسی می کند – و مجموعه دیجیتال و پلت فرم تعامل طرفداران برای هنرمندان هیپ هاپ هندی.

NFT های موسیقی دقیقا چیست؟

لوی گفت دستور جلسه Jonathan DeYoung و Ray Salmond مجریان مشترک می گویند NFT های موسیقی اغلب به دو دسته تقسیم می شوند. اولی NFT های مبتنی بر مالکیت هستند که «اساساً وابسته به IP هستند». [intellectual property] حقوق و کپی رایت بنابراین هنگام خرید NFT، اکنون می توانید Spotify، Apple Music و غیره را دانلود کنید. شما واجد شرایط کسب درآمد از پلتفرم های پخش صوتی Web2 هستید.

دومی‌ها NFT‌های مبتنی بر حمایت هستند که هیچ حق مالکیتی به صاحبان خود نمی‌دهند، اما «برای حمایت از یک هنرمند جمع‌آوری می‌شوند». به گفته لوی، “مزیت NFT این است که به نوعی ناشی از قدردانی از فروش ثانویه است.”

“در واقع در مورد توکن کردن یک فایل صوتی و توانایی قرار دادن آن در بازار آزاد و یافتن مجموعه‌داری است که آن را می‌خرد، با آن تعامل می‌کند و به شما و سفرتان به عنوان یک خالق در صنعت موسیقی می‌پیوندد.”

چگونه NFT های موسیقی به نوازندگان کمک می کنند؟

جی کیلا گفت دستور جلسه موسیقی برای اولین بار در اوایل سال 2020، پس از از بین رفتن بیشتر فرصت های اجرا با شروع همه گیری COVID-19، به NFT ها علاقه مند شد. او الهام بخش یافت که این فناوری جدید می تواند به هنرمندان راه جدیدی برای امرار معاش به عنوان جایگزینی برای مدل سنتی ارائه دهد. این زمانی بود که او OTP India را با یکی از دوستانش تأسیس کرد.

او گفت: «من فکر می‌کردم واقعاً جالب است که بتوان یک NFT را بفروشد، و حتی اگر آن را به قیمت 300 دلار بفروشید، این پول بیشتر از چیزی است که در 10 سال آینده از Spotify به عنوان یک هنرمند معمولی می‌بینید. تقریباً غیرممکن است که از طریق استریم امرار معاش کنید مگر اینکه میلیون ها استریم دریافت کنید.

Spotify می گوید که تنها در سال 2021 7 میلیارد دلار حق امتیاز پرداخت کرده است، که این شرکت ادعا می کند “بزرگترین مبلغی است که تا به حال توسط یک خرده فروش به صنعت موسیقی پرداخت شده است.” اما اکثریت قریب به اتفاق این پول مستقیماً به برچسب‌ها و ناشران می‌رفت که قبل از دادن آنچه باقی مانده بود، درصدهای زیادی را برای خود جمع‌آوری کردند. همچنین، Spotify طبق گزارش‌ها تنها 0.003 تا 0.005 دلار به ازای هر استریم پرداخت می‌کند، و لیبل‌های اصلی با پرداخت‌های بالاتری نسبت به دریافت هنرمندان مستقل مذاکره می‌کنند.

به گفته جی کیلا:

“من فکر می کنم NFT ها به نوعی مانند آخرین امید برای هنرمندان مستقل برای انتقال به این مدل هستند که در آن شما می توانید واقعاً از راه مستقیم تری برای موسیقی خود درآمد کسب کنید. خیلی چیزها را ناراحت خواهد کرد.»

الان رای بدهید!

ایجاد رابطه بین هنرمندان و طرفداران

چیزی که هم لوی و هم جی کیلا با آن موافق هستند، قدرت موسیقی NFT برای ارتباط بهتر سازندگان به طور مستقیم با طرفدارانشان است. این نعناع پادکست خود آنچه را که تبلیغ می‌کند پیاده‌سازی می‌کند و NFT‌های رایگان را برای طرفدارانش منتشر می‌کند تا به شنوندگان وفادارش پاداش دهد، مخاطبانش را افزایش دهد و هیجان ایجاد کند.

لوی گفت: «وقتی من این NFT‌های رایگان را پست می‌کنم، یک اثر موجی ایجاد می‌شود و هزاران بازدیدکننده از وب‌سایت خود دریافت می‌کنم. “من تعداد زیادی مشترک جدید پیدا می کنم، شنوندگان جدیدی پیدا می کنم، و اکوسیستم هر فصل به نوعی در حال رشد است.”

مربوط: NFT ها بازی را برای هنرمندان و نوازندگان مستقل تغییر می دهند

در همین حال، پروژه OTP جی کیلا با هدف ایجاد یک جامعه Web3 متمرکز بر کارت های معاملاتی دیجیتال کلکسیونی برای صحنه هیپ هاپ هند است و برای او مهم است که همه به این انجمن دسترسی داشته باشند. او گفت: “ما هر کارت هنرمند را 27 دلار قیمت گذاری می کنیم، زیرا می خواهیم برای افراد معمولی مقرون به صرفه باشد.” “این واقعاً به خاطر گرفتن پول نیست، بلکه ایجاد پیوند بین طرفداران و هنرمند و سپس ایجاد جامعه است.”

به قول لوی:

هرگز راهی برای حمایت از یک هنرمند به شکلی که می توانید مستقیماً با داشتن مشوق های هماهنگ از طریق NFT های موسیقی و با خرید مجموعه های آنها و تماشای رشد آنها به عنوان یک هنرمند در طول زمان وجود نداشته است.

قسمت کامل را تماشا کنید تا درباره NFT های موسیقی و نحوه استفاده لوی و جی کیلا از بلاک چین برای ایجاد جامعه و کسب درآمد از محتوا بیشتر بدانید. دستور جلسه صفحه پادکست جدید Cointelegraph در Spotify، Apple Podcasts، Google Podcasts یا TuneIn است.

دستور جلسه پادکست جدیدی از کوین تلگراف که وعده رمزگذاری، بلاک چین و وب 3 و چگونگی ارتقا و بهبود زندگی مردم عادی با فناوری را بررسی می کند. حتماً با رفتن به بخش پادکست جدید کوین تلگراف، دیگر برنامه های جدید کوین تلگراف را ببینید.
نویسنده: Jonathan DeYoung

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉