مهم ترین نمودار بیت کوین (BTC) به بالاترین حد خود رسیده است، معنی آن چیست:


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

بیت کوین اخیراً به نقطه عطف مهمی برای بازار ارزهای دیجیتال رسیده است و در یکی از مهمترین نمودارهای خود به بالاترین حد خود رسیده است. به منظور برجسته کردن عوامل کلان اقتصادی محرک روند صعودی فعلی بیت کوین، نمودار مورد بحث رابطه بین نقدینگی جهانی (M2) و قیمت ارز دیجیتال را نشان می دهد.

در حال حاضر بیت کوین تقریباً 70868 دلار معامله می شود و به وضوح در حال افزایش است. یک روند صعودی قوی به وضوح در نمودار قابل مشاهده است که مجموعه ای از اوج و پایین را نشان می دهد. میانگین های متحرک از جمله شاخص های فنی اصلی هستند که نشان دهنده تداوم فشار صعودی هستند.

BTCUSDT
نمودار بیتکن/دلار آمریکا از TradingView

قیمت از سطوح مقاومت کلیدی فراتر رفت و موقعیت خود را بالای 70000 دلار تثبیت کرد. افزایش حجم معاملات، که نشان دهنده علاقه خرید قوی است، از این شکست حمایت می کند. نمودار دوم که قیمت بیت کوین را نسبت به نقدینگی جهانی (M2) نشان می دهد، نمای جامع تری را ارائه می دهد.

با نقدینگی خیره کننده 94 تریلیون دلاری، قیمت بیت کوین از نزدیک پشت سر می گذارد. در گذشته، افزایش قیمت بیت کوین اغلب با افزایش نقدینگی در سراسر جهان همزمان بوده است. این رابطه بیت‌کوین را به عنوان یک ذخیره‌کننده ارزش و محافظ در برابر تورم در طول یک دوره سیاست‌های پولی سست برجسته می‌کند. سیاست‌های پولی تهاجمی که توسط بانک‌های مرکزی در پاسخ به مشکلات اقتصادی اجرا می‌شود، عامل اصلی افزایش نقدینگی جهانی است.

مرتبط با

سرمایه گذاران بیت کوین را به عنوان پوششی در برابر کاهش ارزش احتمالی ارزهای فیات در نتیجه حجم بی سابقه پولی که به اقتصاد جهانی پمپ می شود، می بینند. افزایش اعتماد بازار به پیشنهاد ارزش بلندمدت بیت کوین در قیمت ارز دیجیتال نیز منعکس شده است که در نتیجه این جریان نقدینگی به بالاترین سطح محلی رسیده است. تجزیه و تحلیل فنی نشان می دهد که چندین شاخص صعودی در نمودار قیمت بیت کوین وجود دارد.

میانگین متحرک نمودار روزانه روند صعودی را بیشتر تایید می کند. میانگین متحرک 50 روزه بالاتر از میانگین متحرک 200 روزه است. علاوه بر این، حجم در روزهای افزایشی بیشتر از روزهای نزولی است، که نشان می‌دهد روند حجم از اقدام قیمت حمایت می‌کند.


نویسنده: Arman Shirinyan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید