بیش از 3600 دستگاه خودپرداز بیت کوین آفلاین شدند تا بیشترین افت ماهانه را ثبت کنند


با ورشکستگی 3627 دستگاه خودپرداز کریپتو در ماه گذشته، مارس 2023 ماه با بیشترین کاهش ماهانه در خودپردازهای کریپتو بود.

برخلاف نرخ رو به رشد جهانی پذیرش بیت کوین (BTC)، دستگاه های خودپرداز فیزیکی اختصاص داده شده به تبدیل فیات به کریپتو رو به کاهش هستند. تنها در ماه مارس، 3627 دستگاه خودپرداز رمزنگاری از شبکه حذف شد و تعداد کل دستگاه های خودپرداز به 33727 دستگاه رسید.

در تقریباً ده سالی که اولین دستگاه خودپرداز بیت کوین در 29 اکتبر 2013 راه اندازی شد، تغییر خالص در ماشین های رمزنگاری نصب شده و حذف شده به صورت ماهانه عمدتاً مثبت بوده است – که نشان می دهد تعداد کل دستگاه های خودپرداز رمزنگاری در سراسر جهان به طور پیوسته افزایش یافته است. اما روند معکوس است، داده‌های Coin ATM Radar ظاهر می‌شوند.

تغییر خالص در تعداد ماشین‌های رمزنگاری نصب شده و حذف شده ماهانه. منبع: رادار خودپرداز سکه

همانطور که در بالا نشان داده شد، نصب خالص خودپردازهای رمزنگاری به مدت چهار ماه، سپتامبر 2022 و سه ماه اول سال 2023 کاهش یافت. با این حال، با ورشکستگی 3627 دستگاه خودپرداز کریپتو در ماه گذشته، مارس 2023 به عنوان ماه با بیشترین کاهش ماهانه شناخته می شود.

تعداد دستگاه های بیت کوین نصب شده در طول زمان. منبع: رادار خودپرداز سکه

نمودار بالا تعداد دستگاه های بیت کوین نصب شده در طول زمان را نشان می دهد که کاهش ناگهانی در کل دستگاه های خودپرداز کریپتو را نشان می دهد. با توجه به اینکه بیشترین تعداد دستگاه خودپرداز نصب شده در یک ماه در ژانویه 2021 2048 دستگاه بوده است، اهمیت این کاهش بسیار زیاد به نظر می رسد.

تعداد ماشین‌های رمزنگاری نصب‌شده در طول زمان برای هر سازنده برتر در طول زمان. منبع: رادار خودپرداز سکه

از سوی دیگر، آوریل با ثبت 37 نصب ATM ارز دیجیتال در 1 آوریل، روند نزولی سه ماهه را شکست. رهبران فعلی بازار در تولید خودپردازهای کریپتو جنرال بایت، بیت اکسس و جنسیس کوین هستند.

مرتبط با: سازنده خودپرداز بیت کوین پس از به خطر افتادن کیف پول های داغ کاربران، سرویس ابری را خاموش می کند

جنرال بایتز متعهد شد که پس از از دست دادن وجوه مشتری در یک “حادثه امنیتی” در ماه مارس که به کیف پول های داغ مشتریان دسترسی پیدا کرد، زیان را جبران کند.

مجله: Web3 Player: Shrapnel در GDC الهام‌بخش است، رویکرد گرم Undead Blocks، سفر دوم

جنرال بایت در بیانیه ای گفت: «ما اقدامات فوری برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز بیشتر به سیستم های خود برداشته ایم و به طور خستگی ناپذیر برای محافظت از مشتریان خود کار می کنیم.
نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *