بانک‌های خارجی بیشتری به آزمایش‌های آزمایشی CBDC چین می‌پیوندند


در مجموع چهار بانک خارجی تاکنون E-CNY CBDC چین را ادغام کرده اند.

پس از ورود بانک بریتانیایی استاندارد چارترد در 27 نوامبر، بانک‌های خارجی بیشتری به ارز دیجیتال بانک مرکزی یوان دیجیتال چین (e-CNY CBDC) پیوستند و تعداد کل را به چهار رساند.

طبق اخبار محلی، HSBC مستقر در هنگ کنگ، بانک Hang Seng و بانک تایوانی Fubon Bank نیز ادغام e-CNY را به پلتفرم های خود اضافه کرده اند. هر چهار بانک خارجی تسهیلات انتقال و برداشت الکترونیکی CNY را به مشتریان خود ارائه خواهند داد. علاوه بر این، بانک Hang Seng به مشتریان بانکداری شخصی اجازه داد تا کارت‌های نقدی خود را پیوند دهند و از renminbi دیجیتال در برنامه رسمی e-CNY استفاده کنند. آنها همچنین می توانند کیف پول دیجیتال renminbi خود را از طریق برنامه بانکداری تلفن همراه Hang Seng China شارژ کنند. HSBC همچنین ویژگی های مشابهی را برای استفاده خرده فروشی e-CNY برای مشتریان خود اضافه کرده است.

از سوی دیگر، Fubon Bank به کاربران این امکان را می‌دهد که e-CNY را از طریق موبایل بانک شارژ کنند و CBDC را با استفاده از کارت بدهی خرج کنند. این شرکت می‌گوید به بررسی برنامه‌های e-CNY CBDC در تجارت فرامرزی، قراردادهای هوشمند، پرداخت‌های فرامرزی و تامین مالی زنجیره تامین ادامه خواهد داد.

سونگ یوشنگ، معاون و رئیس Hang Seng چین، گفت که این بانک قصد دارد از برنامه آزمایشی جاری e-CNY CBDC برای “ایجاد سناریوهای مصرف جدید، غنی‌سازی سیستم‌های خدمات، ترویج نشاط مصرف جدید و ارائه فرصت‌های تجاری” استفاده کند. روز قبل، استاندارد چارترد اعلام کرد که در حال آزمایش e-CNY CBDC در زمینه‌هایی مانند «پرداخت‌های تجاری فرامرزی، تأمین مالی تجارت و تأمین مالی زنجیره تأمین» است.

ماه گذشته، کوین تلگراف گزارش داد که یوان دیجیتال چینی CBDC برای اولین بار در یک معامله نفتی فرامرزی مورد استفاده قرار گرفت که در آن شرکت بین المللی پتروچاینا 1 میلیون بشکه نفت با استفاده از CBDC خریداری کرد. به گزارش چاینا دیلی، در سه سه ماهه اول سال 2023، استفاده از یوان در پرداخت های فرامرزی سالانه 35 درصد افزایش یافت و به 1.39 تریلیون دلار رسید.

مطالب مرتبط: Standard Chartered به آزمایش آزمایشی CBDC چین می پیوندد


نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید