تجزیه و تحلیل SVB نشان می دهد که 186 بانک آمریکایی دیگر در معرض ورشکستگی هستند

تجزیه و تحلیل SVB نشان می دهد که 186 بانک آمریکایی دیگر در معرض ورشکستگی هستند


افزایش نرخ بهره که ارزش بازار دارایی‌های سیستم بانکی آمریکا را به میزان 2 تریلیون دلار کاهش داده است، همراه با حجم عمده سپرده‌های بیمه نشده در برخی بانک‌های آمریکا، ثبات آن را تهدید می‌کند.

ترکیب کامل زیان، اهرم بیمه نشده و سبد وام بزرگتر، از جمله عوامل دیگر، باعث کاهش بانک سیلیکون ولی (SVB) شد. با مقایسه وضعیت SVB با سایر بازیگران، مشخص شد که حدود 190 بانک فعال در ایالات متحده در معرض خطر ورشکستگی قرار دارند.

در حالی که فروپاشی SVB یادآور شکنندگی سیستم مالی سنتی بود، تحلیل اخیر اقتصاددانان نشان داد که بسیاری از بانک‌ها برداشت‌های سپرده‌های بدون بیمه را به دور از یک فروپاشی ویرانگر داشتند. خواننده:

حتی اگر تنها نیمی از سپرده گذاران بیمه نشده تصمیم به برداشت کنند، نزدیک به 190 بانک در معرض خطر بالقوه کاهش ارزش برای سپرده گذاران بیمه شده قرار دارند و به طور بالقوه 300 میلیارد دلار از سپرده های بیمه شده در معرض خطر هستند.

سیاست‌های پولی که توسط بانک‌های مرکزی تعیین می‌شود ممکن است بر دارایی‌های بلندمدت مانند اوراق قرضه دولتی و وام مسکن تأثیر منفی بگذارد که ممکن است برای بانک‌ها ضرر و زیان ایجاد کند. این گزارش توضیح می‌دهد که بانکی ورشکسته تلقی می‌شود که ارزش بازار دارایی‌های آن – پس از پرداخت تمام سپرده‌گذاران بیمه نشده – برای بازپرداخت تمام سپرده‌های بیمه‌شده کافی نباشد.

بزرگترین مؤسسات ورشکستگی، اگر همه سپرده گذاران بیمه نشده کار کنند. منبع: papers.ssrn.com

داده های نمودار بالا دارایی ها را بر اساس گزارش های تماس بانکی در سه ماهه اول 2022 نشان می دهد. بانک‌های گوشه سمت راست بالا، در کنار SVB (با دارایی‌های 218 میلیارد دلاری)، شدیدترین زیان دارایی‌ها و بزرگترین سپرده‌های غیر بیمه‌شده قابل مدیریت را دارند. – دارایی های ارائه شده به بازار

افزایش اخیر نرخ‌های بهره که ارزش بازار دارایی‌های سیستم بانکی ایالات متحده را به میزان 2 تریلیون دلار کاهش داده است، همراه با حجم زیادی از سپرده‌های بیمه نشده در برخی بانک‌های ایالات متحده، ثبات آن را تهدید می‌کند.

این مطالعه نتیجه می گیرد که “کاهش اخیر در ارزش دارایی های بانکی به طور قابل توجهی آسیب پذیری سیستم بانکی ایالات متحده را در برابر فرار سپرده گذاران بدون بیمه افزایش داده است.”

مرتبط با: لحظه شکست: گروه مالی SVB برای ورشکستگی فصل 11 پرونده تشکیل می دهد

در حالی که دولت فدرال برای محافظت از سپرده گذاران SVB و Signature Bank وارد عمل شد، رئیس جمهور جو بایدن اطمینان داد که این اقدام هیچ تأثیری بر شهروندان مالیات دهندگان نخواهد داشت.

اما بسیاری در توییتر به بایدن اشاره کردند. او “هر کاری که انجام می دهید یا لمس می کنید برای مالیات دهندگان هزینه دارد!”
نویسنده: Arijit Sarkar

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉