راهنمای شغل موبایل فروشی

از آنجایی‌که تلفن همراه به یکی از نیازهای ضروری عصر کنونی تبدیل شده است، راه‌اندازی مغازه موبایل فروشی می‌تواند سودآور باشد؛ اما باید بدانید که برای احداث مغازه فروش موبایل چه اقداماتی باید انجام دهید. همچنین نکاتی مهمی مثل کجا موبایل فروشی بزنم، موبایل و محصولات جانبی قیمت مناسب را از کجا تهیه کنم، هزینه و سرمایه اولیه برای موبایل فروشی چقدر است و مواردی از این قبیل باید مورد توجه قرار گیرد.

راهنمای شغل موبایل فروشی

از آنجایی‌که تلفن همراه به یکی از نیازهای ضروری عصر کنونی تبدیل شده است، راه‌اندازی مغازه موبایل فروشی می‌تواند سودآور باشد؛ اما باید بدانید که برای احداث مغازه فروش موبایل چه اقداماتی باید انجام دهید. همچنین نکاتی مهمی مثل کجا موبایل فروشی بزنم، موبایل و محصولات جانبی قیمت مناسب را از کجا تهیه کنم، هزینه و سرمایه اولیه برای موبایل فروشی چقدر است و مواردی از این قبیل باید مورد توجه قرار گیرد.

اگر امروز تصمیم به راه‌اندازی موبایل فروشی گرفته‌اید، حتما این مقاله کوتاه را مطالعه کنید تا بدون برنامه وارد بازار نشوید. در این مطلب موارد و نکات لازم برای راه‌اندازی کسب‌وکار موبایل فروشی از قدم اول تا راهنمایی برای خرید عمده موبایل و لوازم جانبی موبایل را بیان کرده‌ایم. ابتدا ببینیم احداث موبایل فروشی به چه شرایطی نیاز دارد.

سرمایه موبایل فروشی را تأمین کنید

پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن انواع موبایل‌های ساده تا پیشرفته به ویژه در سال‌های اخیر، مغازه موبایل فروشی را به عنوان یکی از مشاغل پردرآمد و سودآور در مرکز توجه قرار داده است. افراد با سرمایه‌های مختلفی وارد بازار موبایل می‌شوند. میزان سرمایه مورد نیاز برای این کار به عوامل مختلف زیر بستگی دارد.

  • گستردگی کار

  • مکان موبایل فروشی (هزینه اجاره، رهن یا خرید)

  • سبک فروش

  • خرید محصول با قیمت مناسب (با توجه به تورم بازار و نرخ ارز)

  • خرید عمده یا خرید تکی از موبایل‌ فروشی‌های بزرگ

  • وضعیت رقبا

هرکدام از موارد بالا، به نحوی بر میزان سرمایه اولیه مورد نیاز برای موبایل فروشی تأثیر می‌گذارد. در صورتی که قصد دارید در یک مکان بزرگ و نزدیک موبایل‌ فروشی‌های بزرگ کار کنید، به سرمایه بیشتری نیاز دارید. اگر هم قصدتان فروش لوازم جانبی موبایل یا فروش موبایل‌های میان رده و پایین رده است، نسبت به کسانی که موبایل‌های گران‌قیمت و پرچم‌دار می‌فروشند، به سرمایه‌ کم‌تری نیاز خواهید داشت.

به طور کلی، برای راه‌اندازی مغازه موبایل فروشی کامل، به سرمایه‌ای چند میلیاردی نیاز دارید؛ اما یک مغازه کوچک موبایل فروشی با کم‌تر از یک میلیارد نیز راه‌اندازی می‌شود. در ضمن تأمین لیست اجناس موبایل فروشی از کسانی که در کار پخش عمده موبایل و لوازم جانبی آن هستند، تا حد زیادی هزینه‌ها را کاهش می‌دهد.

هزینه راه‌اندازی موبایل فروشی

هزینه‌های راه‌اندازی موبایل فروشی نیز یک موضوع نسبی است که بسته به هدف شما متفاوت خواهد بود. به طور کلی هزینه‌های اولیه برای راه‌اندازی این کسب‌و‌کار شامل هزینه تأمین مکان، هزینه پروانه کسب، دکوراسیون مغازه، کارتخوان و مهم‌تر از همه هزینه تهیه اجناس مغازه است.

راهنمای شغب موبایل فروشی

انتخاب مکان مناسب برای مغازه موبایل فروشی مدنظرتان

برای راه‌اندازی موبایل فروشی، ابتدا سرمایه اولیه خود را در نظر بگیرید. سپس به سراغ انتخاب مکان بروید. اگر سرمایه‌ محدودی دارید، بهتر است فضای کوچک‌تری را برای فروش محصولتتان در نظر بگیرید. مجبور نیستید از ابتدا وارد بازار بزرگ موبایل شوید. البته این موضوع به سبک کارتان هم بستگی دارد. اگر قصد دارید بیشتر روی موبایل‌های ارزان قیمت و پایین رده کار کنید، به سرمایه کم‌تری نیاز خواهید داشت. یا اگر قصدتان تمرکز بر لوازم و قطعات جانبی موبایل است، می‌توانید در بازارهای اختصاصی موبایل و در کنار موبایل فروشان بزرگ‌تر هم موفق شوید.

تأمین محصول و اجناس مغازه

پس از تأمین حداقل سرمایه مورد نیاز برای موبایل فروشی و تهیه مکان مناسب، باید به فکر خرید محصولات و اجناس مغازه باشید. در همه این موارد باید سرمایه اولیه خود را نظر بگیرید. برای خرید گوشی‌های بالا برده و مدل بالا، سرمایه زیادی نیاز خواهد بود؛ اما بازار فروش لوازم جانبی موبایل مانند ایرپاد، کابل، رم و فلش و … یک بازار پررونق است که سرمایه اولیه بسیار بالایی هم نمی‌خواهد.

البته اگر قصدتان راه‌اندازی یک مغازه کامل با سرمایه متوسط است، بهتر است بین فروش موبایل یا قطعات جانبی، فروش لوازم و قطعات جانبی از قبیل رم و فلش، شارژر، گارد و … را انتخاب کنید. این محصولات ریز هم سودآوری خوبی دارند و هم برای تأمین محصولات، آسان‌تر و کم‌هزینه‌تر است.

در هر صورت، با تأمین محصولات از فروشندگان و مراکز پخش عمده لوازم و محصولات جانبی موبایل، به ویژه در ابتدای شروع به کار، سودآوری بسیار خوبی خواهید داشت.

چطور یک موبایل فروش موفق شویم؟

همانطور که گفتیم برای راه‌اندازی مغازه موبایل فروشی چند گام اساسی تأمین سرمایه، تهیه مکان و تأمین محصولات باید انجام شود. از طرفی در هرکدام از موارد مذکور، باید شرایط و موقعیت را ارزیابی کرد. بسیار ساده است، تا حدودی می‌توان گفت همه چیز به سرمایه نیاز دارد؛ اما برای یک موبایل فروش موفق شدن، کافیست سرمایه اولیه خود را مدیریت کنید.

راهنمای شغب موبایل فروشی

اگر سودآوری و درآمد موبایل فروشی شما را مجذوب کرده و سرمایه آنچنانی برای راه‌اندازی یک مغازه کامل ندارید، دو راهکار پیش روی شما خواهد بود؛ یا مکانی کوچک انتخاب کنید یا روی فروش محصولات جانبی مانند رم و فلش، کابل شارژ، هندزفری و … متمرکز شوید. سودآوری این محصولات خوب است و اگر از پخش‌کننده عمده خرید کنید، نفع بیشتری خواهید برد.

خرید عمده لوازم جانبی موبایل از رادینو

رادینو پلاس به عنوان یکی قدرتمندترین و معتبرترین مراکز پخش عمده لوازم و محصولات جانبی موبایل، شرایط خوبی را برای همکاران و موبایل فروشان فراهم کرده است. این مجموعه، واردکننده اصلی و پخش عمده لوازم و اکسسوری‌های موبایل با قیمت مناسب است. راه‌اندازی مغازه موبایل فروشی با سرمایه اندک از طریق خرید از چنین عمده فروشانی به راحتی امکان‌پذیر بوده و سودآوری قابل‌توجهی خواهد داشت.

جمع‌بندی

در مطلب فوق، سه گام اساسی برای راه‌اندازی مغازه موبایل فروشی را بررسی کردیم. در هرکدام از این موارد، از تأمین سرمایه گرفته تا تأمین محصولات باید شرایط و موقعیت جغرافیایی را مورد ارزیابی قرار داد. به عنوان یک راهنمای شغل موبایل فروشی، توصیه می‌کنیم اگر سرمایه‌ اولیه کمی برای این کار دارید، به سراغ فروش محصولات جانبی موبایل بروید یا دست کم از فروش این محصولات شروع کنید.

در شروع کار موبایل فروشی، با خرید عمده لوازم و قطعات جانبی موبایل از رادینو، تأمین محصولات آسان خواهد بود. همچنین به دلیل قیمت مناسب محصولات این مجموعه، هزینه‌های شروع به کار موبایل فروشی تا حد زیادی کم خواهد شد.

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید