شبکه Mixin به هکرها جایزه 20 میلیون دلاری باگ در هک 200 میلیون دلاری ارائه می دهد


شبکه Mixin دچار نقض پایگاه داده سرور ابری شخص ثالث خود شد که منجر به سرقت حدود 200 میلیون دلار دارایی دیجیتال شد.

شبکه Mixin، یک پروتکل غیرمتمرکز زنجیره‌ای متقابل، در پیامی به هکری که در 23 سپتامبر 200 میلیون دلار در پشت این سوء استفاده قرار داشت، 20 میلیون دلار جایزه باگ برای بازگرداندن وجوه باقی‌مانده پیشنهاد کرد.

شبکه Mixin پیام را با تراکنش بهره‌بردار رمزگذاری کرد و از بهره‌بردار درخواست کرد وجوه را برگرداند، زیرا اکثر وجوه دزدیده شده دارایی‌های کاربر بودند.

“بیشتر دارایی های پلتفرم ما شامل کاربران است و امیدواریم بتوانید آنها را بازپرداخت کنید. می توانید 20 میلیون دلار از دارایی ها را به عنوان پاداش BUG Bounty برای BUG نگه دارید.”

شبکه Mixin در 25 سپتامبر این اکسپلویت را تایید کرد و ادعا کرد که بهره‌برداران موفق به نفوذ به یک ارائه‌دهنده خدمات ابری شخص ثالث شده‌اند که منجر به سرقت حدود 200 میلیون دلار از دارایی‌های این پلتفرم شده است.

Feng Xiaodong، موسس Mixin، گفت که این شرکت “حداکثر 50٪” به کاربران آسیب دیده بازپرداخت می کند و مابقی مبلغ را به عنوان توکن اوراق قرضه بازپرداخت می کند که بعداً کسب و کار می تواند با درآمد خود بازخرید کند.

Mixin هنوز جزئیات کاملی از آنچه منجر به این سوء استفاده شده ارائه نکرده است، اما یک پلتفرم تجزیه و تحلیل زنجیره ای تاریخچه تعاملات هکرها با شبکه Mixin را فاش کرد. آدرس 0x1795 مرتبط با هکرها، 5 اتر (ETH) را از Mixin در سال 2022 دریافت کرد.

مرتبط با: صرافی Remitano 2.7 میلیون دلار هک شد. 1.4 میلیون دلار توسط تتر مسدود شده است

در حالی که هنوز مشخص نیست که چگونه بهره‌برداران موفق به سرقت دارایی‌های 200 میلیون دلاری از طریق نقض داده‌ها شدند، پروتکل‌های زنجیره‌ای متقابل در فضای غیرمتمرکز مالی (DeFi) هدف برخی از بزرگترین سوء استفاده‌ها در تاریخ ارزهای دیجیتال بوده است. یک گزارش نشان می‌دهد که بیش از نیمی از تمام اکسپلویت‌های DeFi در پروتکل‌های زنجیره‌ای متقابل اتفاق می‌افتند که منجر به ضرر بیش از ۲.۵ میلیارد دلاری می‌شود.

حملات پل بیش از 50 درصد از تلفات DeFi را تشکیل می دهند. منبع: Token Terminal

پروتکل‌های زنجیره‌ای متقابل به قابلیت همکاری بین زنجیره‌های مختلف کمک می‌کنند و به کاربران این امکان را می‌دهند که دارایی‌ها را از یک بلاک چین به زنجیره دیگر ارسال کنند. بنابراین، این پروتکل‌های زنجیره‌ای متقاطع اغلب میزبان مقادیر قابل‌توجهی از دارایی‌ها از چندین زنجیره هستند، که آنها را در برابر چنین سوء استفاده‌هایی آسیب‌پذیر می‌کند.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در تطبیق با تغییرات
نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید