MIT و Maiden Labs مسائل مربوط به گنجاندن CBDC را در گزارش چهار کشور بررسی می کنند

MIT و Maiden Labs مسائل مربوط به گنجاندن CBDC را در گزارش چهار کشور بررسی می کنند


این گزارش بر تحقیقات دنیای واقعی از کشورهای با درآمد کم و متوسط ​​تمرکز دارد و سوالاتی در مورد گنجاندن، اعتماد و عملکرد را حل می کند.

موسسه فناوری ماساچوست (MIT) ابتکار ارز دیجیتال (DCI) و سازمان های مرتبط، تیم قابل توجهی از محققان را در چهار کشور با درآمد کم و متوسط ​​(هند، اندونزی، نیجریه و مکزیک) گرد هم آوردند تا مسائل مربوط به شمول را بررسی کنند. مرکز خرده فروشی طراحی ارز دیجیتال بانکی (CBDC). آنها نتایج پروژه تحقیقاتی 15 ماهه خود را در 13 ژانویه منتشر کردند.

علیرغم افزایش تعداد مطالعات در مورد CBDC، DCI، همراه با MIT Media Lab و Maiden Labs، استدلال کردند که «تعداد کمی بینش عملی در مورد اینکه چگونه CBDC می‌تواند دسترسی بیشتر به خدمات مالی را ارتقا دهد، ارائه می‌دهد».

نویسندگان گزینه‌های طراحی CBDC، زیرساخت‌های مالی موجود و تجربه کاربر را بر اساس مثال‌های واقعی از زندگی مردم ارزیابی کردند. آنها به ویژه بر تفاوت بین پرداخت های واسطه ای و غیرواسطه ای (نقدی) تاکید کردند. آنها گفتند:

“یک ریسک بالقوه قابل توجه این است که یک CBDC واسطه ای طرح – و در نتیجه ضرر – اشکال موجود پول دلالی را تکرار کند.”

الان رای بدهید!

تمام شش پروژه آزمایشی CBDC و پروژه های موجود امروزه از مدل های واسطه ای استفاده می کنند. محققان در مورد کارگزاری و فناوری بلاک چین یا دفتر کل توزیع شده (DLT) بی طرف مانده اند. این گزارش با تکرار نتیجه ای که DCI در گزارش اولیه پروژه همیلتون به آن رسیده است، بیان کرد:

“مسئله استفاده از فناوری های DLT واقعاً مربوط به حاکمیت و اعتماد است، با برخی مسائل مرتبط با عملکرد به جای توانایی دستیابی به ویژگی های خاص.”

این گزارش با مقایسه پنج استعداد (“کاری که کاربر با یک فناوری می تواند انجام دهد”) در سیستم های واسطه و بدون عامل و استفاده در دنیای واقعی آنها و چالش ها برای کاربران آسیب پذیر ادامه یافت. حدود یک چهارم جمعیت بزرگسال جهان از حساب بانکی استفاده نمی کنند و بسیاری از این افراد فاقد اعتبار هستند.

مطالب مرتبط: نیجریه در بحبوحه پذیرش کند eNaira در چشم انداز پرداخت تجدید نظر می کند

اعتماد به همان اندازه برای بسیاری از کاربران آسیب پذیر یک نگرانی جدی بود که مسائل عملی. در این گزارش آمده است:

این کاملا واضح نیست که مردم باید به یک CBDC اعتماد کنند، به ویژه با توجه به ظهور رژیم های استبدادی در سراسر جهان، تسریع وضعیت نظارت و افزایش دشواری تنظیم صنعت فناوری.

این گزارش با فهرستی از ده ها موضوع تحقیقاتی مرتبط به پایان رسید.
نویسنده: Derek Andersen

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉