کاشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس در مورد CBDC می نویسد: «سالاد کلمه تکان دادن»


هنگامی که در یک کنفرانس حمل و نقل در مورد CBDC ها پرسیده شد، کشکاری پاسخی بی زبان دریافت کرد که برای طرفداران CBDC دلگرم کننده نبود.

نیل کشکاری، رئیس بانک فدرال رزرو مینیاپولیس، در گفتگوی کنار آتش در کنفرانس حمل و نقل و نمایشگاه مینه سوتا در 15 می شرکت کرد. در حالی که بیشتر در مورد ارزهای دیجیتال و موضوعات غیر مرتبط با بلاک چین صحبت می شد، بانک مرکزی یک ارزیابی صریح از ارز دیجیتال (CBDC) انجام داد. در بخش پرسش و پاسخ پس از ارائه.

کشکاری افزود: «ما در حال بررسی CBDC هستیم» و اضافه کرد که معتقد است فدرال رزرو تصمیم کنگره را دریافت خواهد کرد تا به آن اجازه دهد ارز دیجیتال خود را منتشر کند.

چه بیت کوین باشد چه ارز دیجیتال، هیچ کس نتوانسته است توضیح دهد که واقعاً چه مشکلی را حل می کند. […] در حال حاضر می توانم با استفاده از Venmo برای هر کسی که در این اتاق باشد 5 دلار بفرستم. […] بنابراین یک ارز دیجیتال بانک مرکزی چه کاری می تواند انجام دهد که Venmo نمی تواند؟

«یک مشت سالاد تکان دهنده که شاید بهتر باشد. […] اما هیچ مدرکی مبنی بر اینکه بهتر است وجود ندارد.»

کشکاری در پاسخ به این سوال که چرا چین ممکن است انگیزه معرفی CBDC خود را داشته باشد، پاسخ داد: “از لحاظ نظری، یک دولت می تواند تک تک تراکنش های شما را با ارز دیجیتال بانک مرکزی نظارت کند.” ولی:

ما در فدرال رزرو طرفدار آن نخواهیم بود.»

کشکاری نکات منفی بیشتری برای پیشنهاد داشت. دولت می تواند سود منفی از یک حساب دریافت کند. او گفت: “شما نمی توانید این کار را در Venmo انجام دهید، و ما نمی خواهیم این کار را در فدرال رزرو انجام دهیم.” یک CBDC همچنین اضافه کرد که مالیات مستقیم یک حساب را تسهیل می کند.

مطالب مرتبط: RFK جونیور، CBDC موضع خود را در مورد رمزارزها شرح می دهد: “این فقط مجرمان نیستند که حریم خصوصی را می خواهند”

کشکاری خطاب به سوال کننده گفت: “من با شما در مورد حفظ حریم خصوصی شما شریک هستم.” در فدرال رزرو ما علاقه ای به نقض حریم خصوصی مردم آمریکا نداریم.»

کشکاری گفت: «در این مرحله شک و تردید عمیقی در من ایجاد شد، اما ذهنم را باز نگه خواهم داشت و می‌بینم که نتایج این مطالعات چه خواهد شد.»

مجله: آیا CBDC ها کریپتونیت برای کریپتو هستند؟
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید