ماینفلاسیون: هزینه استخراج بیت کوین در ایالات متحده از 5000 دلار به 17000 دلار در سال 2023 افزایش خواهد یافت.


نیومکزیکو ارزان ترین ایالت ایالات متحده برای استخراج بیت کوین از نظر هزینه متوسط ​​برق است، در حالی که هاوایی با اختلاف بسیار زیاد گران ترین ایالت است.

بر اساس منابع داده‌های استخراج بیت‌کوین، Hashrate Index و Luxor، تولید یک بیت‌کوین در ایالات متحده در حال حاضر حداقل ۱۷۰۰۰ دلار برای استخراج‌کنندگان بیت‌کوین (BTC) در مقایسه با محدوده ۵،۰۰۰ تا ۱۰،۰۰۰ دلار در سال گذشته، هزینه دارد.

هش قیمت بیت کوین در یک سال 58 درصد کاهش می یابد

جای تعجب نیست که افزایش قیمت برق در ایالت های ایالات متحده به افزایش هزینه های استخراج بیت کوین کمک کرده است.

به طور خاص، بین ژانویه 2022 و ژانویه 2023، تعرفه برق تجاری به طور متوسط ​​10.71٪ در هر ایالت ایالات متحده افزایش یافت که بالاتر از میانگین افزایش شاخص قیمت مصرف کننده 6.4٪ است.

میانگین افزایش نرخ صنعت از ژانویه 2022 تا 2023. منبع: EIA/Hashrate Index/Luxor

همراه با عملکرد نزولی بیت کوین، که شاهد حداکثر کاهش از حدود 48000 دلار به کمتر از 15000 دلار در سال 2022 است، واضح است که ماینرهای فعال به دلیل افزایش هزینه های عملیاتی و بازدهی کمتر، ضررهای ثابتی ایجاد می کنند.

همه چیز در سه ماهه اول سال جاری تغییر کرد، با این حال، زمانی که قیمت هش ماینرها یا قیمت دلار به ازای هر ترا هش در ثانیه (TH/s/d)، با افزایش قیمت بیت کوین به 30000 دلار، 31 درصد افزایش یافت.

محققان شاخص هاشرات گفتند: «سال جدید در ابتدا تاریک به نظر می‌رسید و کمترین روز برای هش‌قیمت بر حسب دلار در سه ماهه اول ژانویه بود.

افزایش 70 درصدی فقط از آنجا افزایش یافته است زیرا قیمت بیت کوین و همراه با آن قیمت هش را تقویت کرده است.

قیمت هش بیت کوین (به دلار). منبع: شاخص نرخ هش/لوکسور

ارزان ترین و گران ترین ایالت برای استخراج بیت کوین کدام ایالت است؟

نیومکزیکو به عنوان ارزان‌ترین و در نتیجه سودآورترین ایالت برای استخراج‌کنندگان بیت‌کوین در سه ماهه اول با 16850 دلار برای استخراج یک بیت کوین ظاهر شد. از سوی دیگر، هاوایی با 114590 دلار گران ترین بود.

از نظر منطقه ای، ایالت های جنوبی و میانه غربی ایالات متحده از نظر برق برای معدنچیان جذاب ترین هستند.

هزینه برق تولید 1 BTC در ایالت های ایالات متحده. منبع: EIA/Hashrate Index/Luxor

اخیراً، برخی از ایالت‌های ایالات متحده، از جمله آرکانزاس، مونتانا، میسوری، می‌سی‌سی‌پی و سایرین، گام‌های مشخصی برای محافظت از استخراج‌کنندگان رمزارز در برابر مالیات‌ها و مقررات بیش از حد برداشته‌اند. از سوی دیگر، تگزاس با تغییر برنامه های کاربردی و کدهای مالیاتی خود، محدودیت ها را برای شرکت های استخراج کریپتو افزایش داده است.

کاهش قیمت انرژی می تواند سودآوری ماینرها را افزایش دهد

علاوه بر این، محققان پیش‌بینی می‌کنند که بر اساس انتظارات انجمن اطلاعات انرژی ایالات متحده (EIA) از کاهش قیمت انرژی، حاشیه استخراج بیت‌کوین بیشتر افزایش خواهد یافت.

مطالب مرتبط: طرفداران بیت کوین در کنگره ایالت تگزاس گرد هم می آیند تا با مشوق های استخراج صورت حساب مخالفت کنند.

به عنوان مثال، آژانس انتظار دارد تقاضای برق در سه ماهه دوم 1 درصد کاهش یابد و به تولید بیشتر از منابع تجدیدپذیر و قیمت ارزانتر گاز طبیعی اشاره دارد. همچنین پیش بینی می کند که قیمت گاز طبیعی در سال 2023 کمتر از 3 دلار باقی بماند، از میانگین 6.45 دلار در سال 2022.

پیش بینی قیمت عمده فروشی برق در ایالات متحده منبع: شاخص هاشرات/لوکسور/EIA

درخشش سهام استخراج بیت کوین

هزینه‌های عملیاتی پایین‌تر می‌تواند به شرکت‌های استخراج بیت کوین کمک کند تا در سال ۲۰۲۳ بقای خود را حفظ کنند. به عنوان مثال، قیمت سهام Core Scientific، یک شرکت استخراج بیت کوین که قبلاً ورشکسته شده بود، در سال جدید بیش از 450 درصد افزایش یافته است.

به طور مشابه، شاخص سهام HI Crypto Mining امسال بیش از 100 درصد افزایش یافته است که نشان می دهد اشتهای سرمایه گذاران برای استخراج جوراب در حال بازگشت است.

سهام استخراج بیت کوین عملکرد سال 2023 را نشان می دهد. منبع: Hashrate Index/Luxor/EIA

محققان شاخص هشرات خاطرنشان کردند:

اگر قیمت بیت کوین امسال 40 درصد دیگر افزایش پیدا کند و به 42000 دلار برسد، بیشتر سهام ماینینگ بیش از 50 درصد نسبت به سطح امروز افزایش می‌یابد، در حالی که چهار تا پنج برنده برتر بیش از 150 درصد افزایش می‌یابند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Yashu Gola

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *