MicroStrategy به شاخص سهام بزرگ اضافه خواهد شد


فهرست

  • بیت کوین به جای میکرواستراتژی؟
  • افزایش پذیرش شرکتی

سهام میکرواستراتژی (MSTR) اضافی به شاخص جهانی MSCI پیوست که شامل شرکت های بزرگ و متوسط ​​در 23 بازار توسعه یافته است.

سهام این شرکت بسیار بهتر از بیت کوین بوده و از ابتدای سال تاکنون بیش از 105.44 درصد رشد داشته است.

شرکت های آمریکایی بیش از 70 درصد از شاخص جهانی MSCI را تشکیل می دهند. ژاپن و بریتانیا به ترتیب با 6.06 درصد و 4 درصد در رتبه های دوم و سوم قرار دارند. از نظر بخش های خاص، فناوری اطلاعات با 23.22 درصد برش از کیک پیشتاز است. بخش های مالی، مراقبت های بهداشتی و صنعتی نیز پیشتاز هستند.

ارزش بازار MicroStrategy در حال حاضر 23.02 میلیارد دلار است، پس از اینکه سهام آن در روز سه شنبه 4 درصد افزایش یافت و به نزدیک به 1300 دلار در هر سهم رسید. با این حال، سهام نسبت به اوج خود در سال 2024 یعنی 1919 دلار به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

این شرکت هوش تجاری که در سال 1998 عمومی شد، در مارس 2000 در اوج حباب دات کام به بالاترین قیمت خود یعنی 3130 دلار رسید. سهام در عرض یک سال به تنها 5 دلار سقوط کرد. سیلور پس از دو دهه کوتاهی، توانست شرکت خود را با انجام یک شرط بندی جسورانه برای بیت کوین احیا کند که در نهایت نتیجه داد.

بیت کوین به جای میکرواستراتژی؟

اگرچه MicroStrategy امسال عملکرد باورنکردنی داشته است، اما همه هیجان زده نیستند.

به گزارش U.Today، جیم کرامر مجری معروف CNBC اخیرا از بینندگان خود خواسته است که سهام این شرکت را نخرند. به گفته کرامر، کسانی که به دنبال قرار گرفتن در معرض بیت کوین هستند باید به جای آن، دارایی اصلی را انتخاب کنند.

افزایش پذیرش شرکتی

در همین حال، اخیراً مایکل سیلور، گاو بیت کوین حدس بزن همه صندوق های بازنشستگی «به مقداری بیت کوین نیاز دارند».

این امر پس از آن صورت می گیرد که هیئت سرمایه گذاری ایالتی ویسکانسین (SWIB) اعلام کرد که تقریباً 100 میلیون دلار سهام در IBIT بلک راک خریداری کرده است.


نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید