با بالا رفتن قیمت بیت کوین به بالاترین حد 10 ماهه، شرط میکرواستراتژی بیت کوین سبز می شود


مایکل سیلر، یکی از بنیانگذاران شرکت Fortune 500، در سرتاسر بازار نزولی استدلال کرده است که آنها به سرمایه گذاری در بیت کوین ادامه خواهند داد زیرا به اصول خود اعتماد دارند.

سرمایه گذاری بیت کوین (BTC) شرکت Microstrategy، هوش تجاری و فورچون 500، دوباره سبز شد زیرا بیت کوین از مقاومت بحرانی حدود 29000 دلار عبور کرد و بالاترین سطح 10 ماهه 31163 دلار را شکست.

Microstrategy سرمایه گذاری روی بیت کوین را در سه ماهه دوم سال 2020 آغاز کرد، زمانی که قیمت بیت کوین در حدود 10000 دلار معامله می شد. از آن زمان، این شرکت هوش تجاری مجموعه ای از خریدهای بیت کوین را در طول دو سال انجام داده است. این شرکت در مجموع 140000 بیت کوین را جمع آوری کرده است که به قیمت تقریباً 4.17 میلیارد دلار با میانگین قیمت 29803 دلار برای هر BTC خریداری شده است.

مایکل سیلر، بنیانگذار MicroStrategy، استراتژی بیت کوین را به عنوان یک دارایی پوشش خزانه داری بر روی دلار آمریکا معرفی کرد. سیلور علاوه بر اینکه بیت کوین را شخصا و در ترازنامه شرکت نگه می دارد، چندین شرکت دولتی از جمله تسلا، اسپیس ایکس و ده ها شرکت دیگر را متقاعد کرده است که بیت کوین را در ترازنامه خود انباشته کنند.

شرط‌بندی بیت کوین توسط شرکت Fortune 500 در سراسر بازار صعودی سال 2021 سودآور به نظر می‌رسید. با این حال، یک زمستان طولانی کریپتو که توسط چندین سرایت کریپتو ایجاد شده است، ناشی از فروپاشی تک‌شاخ‌های کریپتو برجسته در سال 2022، قیمت BTC را بیش از 70 درصد کاهش داده است. همان شرط بندی بیت کوین که در سال 2021 سودآور به نظر می رسید، انتقادات زیادی را از سوی منتقدان ارزهای دیجیتال به همراه داشت زیرا سرمایه گذاری بیت کوین MicroStrategy در اوج بازار نزولی خود در سال 2022 50 درصد کاهش یافت.

با این حال، سایلر همیشه استدلال کرده است که آنها کاملاً به اصول اساسی بیت کوین اعتماد دارند و به سرمایه گذاری در بهترین ارز دیجیتال ادامه خواهند داد. در مصاحبه ای با کوین تلگراف، سایلر گفت که سرمایه گذاری بیت کوین باید بر اساس یک چرخه قیمت 4 ساله ارزیابی شود، نه بازار نزولی یا گاوی.

مرتبط با: MicroStrategy 1045 بیت کوین به خزانه رو به رشد ارزهای دیجیتال خود اضافه می کند

پس از فاجعه‌بار 2022، قیمت BTC در طول سال 2023 قدرت خود را نشان داد و شاهد افزایش بیش از 55 درصدی در سه ماهه اول سال جاری بود. قیمت بیت کوین بالاتر از بالاترین سطح سه ماهه گذشته بسته شد، نشانه ای که به عنوان یک شاخص بازار صعودی در نظر گرفته می شود و روند صعودی دیگری در افق وجود دارد.

تاریخچه قیمت بیت کوین منبع: آرشیو بیت کوین

بیت کوین امسال از اکثر سهام و اوراق قرضه سنتی بهتر عمل کرده است و ضررهای ناشی از شیوع کریپتوهای ناشی از FTX و حماسه Terra-Luna را کاهش داده است.

مجله: زمستان کریپتو می تواند به سلامت سرمایه گذاران آسیب برساند


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید