CSO مایکروسافت می گوید هوش مصنوعی به انسان کمک می کند تا پیشرفت کند، اما نامه روز قیامت را امضا می کند


اریک هورویتز یک پست وبلاگی نوشت که ماهیت تحول آفرین هوش مصنوعی را ستایش کرد، در حالی که سندی را امضا کرد که هشدار می داد هوش مصنوعی می تواند همه ما را بکشد.

اریک هورویتز، مدیر ارشد علمی مایکروسافت، معتقد است که هوش مصنوعی به انسان‌های آینده امکان رشد می‌دهد، اما ظاهراً او ادعاهای خود را حفظ می‌کند.

هورویتز در 30 می پستی با عنوان “تأملاتی در مورد آینده هوش مصنوعی و توسعه انسانی” در وبلاگ رسمی مایکروسافت منتشر کرد. این مقاله در مورد آینده هوش مصنوعی بحث می کند و مجموعه ای از مقالات نوشته شده توسط متخصصان هوش مصنوعی را اعلام می کند که دسترسی زودهنگام به OpenAI ها داده شده است. قبل از اینکه GPT-4 عمومی شود.

طبق پست وبلاگ خود، هورویتز وقتی در سال 2022 چنین دسترسی به او داده شد، از قابلیت های GPT-4 OpenAI شگفت زده شد:

در مقایسه با مدل قبلی خود، GPT-3.5، مدلی که ده‌ها میلیون نفر از آن به عنوان ChatGPT استفاده می‌کردند، متوجه جهش قابل توجهی در قابلیت‌ها شدم.

به طور خاص، هورویتز از «توانایی GPT-4 در تفسیر مقاصد من و ارائه پاسخ‌های پیچیده به درخواست‌های متعدد، که به گفته او مانند یک «انتقال فاز» است که تصاویری از پدیده‌های نوظهور را که من در فیزیک با آن‌ها مواجه می‌شدم به ذهنم خطور می‌کند، تبلیغ کرد.

هورویتز در حین آزمایش GPT-4 اظهار داشت که «این مدل و جانشینان آن […] پتانسیل فوق‌العاده‌ای برای تحول دارد.»

مایکروسافت و OpenAI دسترسی زودهنگام به GPT-4 را برای تعدادی از کارشناسان فراهم کردند و مقالاتی را از آنها درخواست کردند به امید شناسایی فرصت ها و چالش های ناشی از فناوری در صنایع مختلف.

مرتبط با: رئیس فناوری اتحادیه اروپا: اتحادیه اروپا و ایالات متحده باید آیین رفتار هوش مصنوعی را اجرا کنند

با این حال، روزی که هورویتز پست اعلامیه را منتشر کرد، نام او نیز به عنوان امضاکننده در سندی که توسط مرکز ایمنی هوش مصنوعی منتشر شد، گنجانده شد.

این سند که فقط شامل یک پیشگفتار و یک جمله بود، توسط لیستی از امضاکنندگان امضا شد که نشان می‌داد کارشناسان هوش مصنوعی واقعا چه کسانی هستند (با تعدادی از مخالفت‌های کلیدی، از جمله Yann LeCun از متا و اندرو نگ، بنیانگذار Google Brain) .

در این بیانیه آمده است: “کاهش خطر انقراض ناشی از هوش مصنوعی باید در کنار سایر خطرات در مقیاس اجتماعی مانند بیماری های همه گیر و جنگ هسته ای، یک اولویت جهانی باشد.”

تصویب این سند تا حدودی در رسانه های اجتماعی تقسیم شده است، بسیاری از کارشناسان دلایل امضای آن را گسترش می دهند، و برخی دیگر نگران هستند که نگرانی در مورد خطرات ناشناس، مانند سیستم های هوش مصنوعی آینده با قابلیت هایی که در حال حاضر در دسترس نیستند، توجه را از مسائل مهم تر منحرف کند. .

هورویتز در یک پست وبلاگ اخیر به «چالش‌های» توسعه هوش مصنوعی ایمن می‌پردازد و «نگرانی» خود را در مورد ماهیت تحول‌آفرین این فناوری تصدیق می‌کند. اما صحبتی از انقراض احتمالی وجود ندارد.

به غیر از هوش مصنوعی، مایکروسافت در حال بررسی فناوری های جدید دیگری است. این شرکت اخیراً برای مشارکت در پروژه آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی برای بانک مرکزی برزیل در کنار Santander، Visa و چندین متقاضی دیگر تأیید شده است.
نویسنده: Tristan Greene

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید