مایکروسافت قرارداد محاسبات ابری هوش مصنوعی با CoreWeave: CNBC استخراج‌کننده سابق اتریوم امضا کرد


معامله گزارش شده تنها چند روز پس از آن صورت می گیرد که CoreWeave 200 میلیون دلار بودجه اضافی را از طریق دور سرمایه گذاری گسترده سری B اعلام کرد.

طبق گزارش‌ها، مایکروسافت قراردادی را با CoreWeave استخراج‌کننده سابق اتریوم امضا کرده است تا از زیرساخت محاسبات ابری برای پشتیبانی از خدمات مبتنی بر هوش مصنوعی خود استفاده کند.

بر اساس گزارشی که در 1 ژوئن از CNBC به نقل از “افراد با دانش در این زمینه” منتشر شد، مایکروسافت آماده است تا میلیاردها دلار را برای یک قرارداد چند ساله با CoreWeave هزینه کند.

یکی از منابع CNBC ادعا کرد که این قرارداد در اوایل سال جاری به عنوان چت ربات مایکروسافت OpenAI ChatGPT امضا شد.

در میان رشد سریع فناوری هوش مصنوعی در 12 ماه گذشته، مایکروسافت چندین سرویس مبتنی بر هوش مصنوعی را معرفی کرده است. یک مثال بارز ادغام GPT-4 با مرورگرهای وب Bing و Microsoft Edge است که این شرکت اخیراً آن را از لیست انتظار حذف کرده است.

OpenAI همچنین از زیرساخت محاسبات ابری خود مایکروسافت، Azure، برای رفع نیازهای محاسباتی قابل توجه خود استفاده می کند.

CoreWeave برای اولین بار در سال 2017 به عنوان یک ماینر اتریوم شروع به کار کرد و از واحدهای پردازش گرافیکی (GPU) برای اعتبارسنجی تراکنش ها در اتریوم در روزهای شکل گیری خود به عنوان یک بلاک چین اثبات کار استفاده کرد.

این شرکت در حوالی سال 2019 پس از مشاهده شکاف در بازار برای گزینه های محاسباتی با قیمت رقابتی، مقیاس پذیر و متنوع، تمرکز خود را بر محاسبات پردازشگر گرافیکی ابری آغاز کرد.

به طور خاص، گزارش‌های مربوط به معامله با مایکروسافت تنها چند روز پس از آن منتشر شد که CoreWeave در 31 مه اعلام کرد که دور بودجه 221 میلیون دلاری سری B خود را در آوریل افزایش داده است و مجموع آن را به 421 میلیون دلار رسانده است.

سری B توسط Magnetar Capital با مشارکت شریک استراتژیک دیرینه NVIDIA هدایت شد.

این شرکت در ماه آوریل گفت که از سرمایه برای توسعه زیرساخت ابری خود با تمرکز بر طیف گسترده ای از بارهای کاری محاسباتی مانند هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، جلوه های بصری و رندر استفاده خواهد شد.

مرتبط با: چگونه OpenAI قصد دارد ChatGPT را از اطلاعات نادرست پاک کند؟

نیک کارتر، حامی بیت کوین و شریک کل Castle Island Ventures، در اظهار نظر در مورد معامله مایکروسافت در توییتر، اهمیت تغییر صنعت شرکت را برجسته کرد:

“Ppl” محورهای رمزنگاری به AI را مسخره می‌کند، اما CoreWeave از استخراج ETH به استفاده از ناوگان خود برای محاسبه هوش مصنوعی روی آورده است و اکنون ارزش آن 2 میلیارد دلار است… یکی از سریع‌ترین شرکت‌های در حال رشد در جهان در حال حاضر. “

مجله: AI Eye: 500٪ سود از نکات سهام ChatGPT دریافت کنید؟ بارد به چپ متمایل شده است، 100 میلیون دلار memecoin هوش مصنوعی
نویسنده: Brian Quarmby

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید