مایکروسافت استخراج ارز دیجیتال در سرویس های ابری را ممنوع کرد

مایکروسافت استخراج ارز دیجیتال در سرویس های ابری را ممنوع کرد


مایکروسافت اکنون از کاربران می‌خواهد قبل از اینکه بتوانند از مایکروسافت آزور برای استخراج ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین استفاده کنند، پیش‌تایید کتبی از این شرکت دریافت کنند.

مایکروسافت غول محاسبات ابری با اعمال محدودیت‌های جدید بر روی فعالیت‌هایی مانند استخراج ارزهای دیجیتال، اقداماتی را برای بهبود پایداری خدمات ابری خود انجام می‌دهد.

خبرگزاری فناوری انگلیسی The Register در دسامبر گزارش داد که مایکروسافت بی سر و صدا استخراج کریپتو را از خدمات آنلاین خود برای محافظت بهتر از مشتریان و فضای ابری خود ممنوع کرده است.

این شرکت محدودیت های جدیدی را به عنوان بخشی از شرایط مجوز جهانی برای خدمات آنلاین مایکروسافت معرفی کرده است. مایکروسافت خط مشی استفاده قابل قبول خود را در 1 دسامبر به روز کرد تا روشن کند که «ماشین ارز دیجیتال بدون تأیید قبلی مایکروسافت ممنوع است».

مایکروسافت در بخش «خط‌مشی استفاده قابل قبول» خود اعلام کرد که کاربران برای استفاده از هر یک از سرویس‌های آنلاین مایکروسافت برای استخراج رمزنگاری باید یک پیش تأیید کتبی از شرکت دریافت کنند.

طبق گزارش‌ها، مایکروسافت گفته است که آخرین محدودیت‌های ماینینگ کریپتو با هدف محافظت از خدمات آنلاین در برابر خطراتی مانند کلاهبرداری سایبری، حملات و دسترسی غیرمجاز به منابع مشتری است:

“ما این تغییر را برای محافظت بیشتر از مشتریان خود و کاهش خطر اختلال یا اختلال در خدمات در Microsoft Cloud انجام دادیم.”

او همچنین خاطرنشان کرد که این شرکت ممکن است مجوز استخراج رمزارز را برای اهداف آزمایشی و تحقیقاتی برای شناسایی امنیتی در نظر بگیرد.

مایکروسافت بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.

Microsoft Online Services ارائه شده نرم افزار میزبان مایکروسافت است و جزء استراتژی نرم افزار به عنوان یک سرویس این شرکت است. این خدمات شامل شبکه محاسبات ابری Azure مایکروسافت است که به ارائه استخراج ارزهای دیجیتال در انواع خاصی از اشتراک معروف است. همانطور که قبلاً گزارش شده بود، مایکروسافت خدمات بلاک چین را در Azure نیز آزمایش کرد، اما بی سر و صدا پروژه Azure Blockchain Service را در سپتامبر سال گذشته خاتمه داد.

بر اساس برخی گزارش‌ها، سیستم‌های رایانش ابری مایکروسافت در سال‌های اخیر به دلیل محدودیت‌های زنجیره تامین مداوم، کمبود ظرفیت قابل توجهی را تجربه کرده‌اند. انتظار می رود بیش از نیم دوجین مرکز داده Azure تا اوایل سال 2023 محدود باقی بمانند.

با اتخاذ محدودیت‌های جدید، مایکروسافت به بسیاری دیگر از ارائه‌دهندگان محاسبات ابری، از جمله گوگل، می‌پیوندد که مشتریان را از استخراج ارزهای دیجیتال بدون رضایت کتبی قبلی Google منع می‌کند. در حالی که پلتفرم های دیگری مانند اوراکل استخراج ابری را به طور کامل ممنوع می کنند، Digital Ocean نیز به مجوز کتبی نیاز دارد.

مربوط: نزدک به شرکت استخراج بیت کوین Bitfarms در مورد کمبود قیمت سهام هشدار داد

استخراج ابری روشی جایگزین برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال است و به کاربران این امکان را می‌دهد تا بدون استفاده از تجهیزات یا سخت‌افزار استخراج، ارزهای دیجیتال را با تکیه بر یک مرکز داده از راه دور با قدرت پردازش مشترک استخراج کنند. به گفته گروه تحقیقاتی بلاک چین شورای بلاک چین، استخراج ابری یکی از سودآورترین راه‌ها برای استخراج رمزارز است، زیرا نیازی به پرداخت هزینه‌های تجهیزات و هزینه‌های مرتبط با آن از سوی مشتریان ندارد.

این خبر در زمانی منتشر می‌شود که صنعت ماینینگ ارز دیجیتال در حال گذر از یک بحران بزرگ مرتبط با زمستان فعلی ارزهای دیجیتال است و برخی از ماینرها به دلیل کمبود بودجه در آستانه ورشکستگی قرار دارند.


نویسنده: Helen Partz

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉