مایکل سیلر در مورد شکست FTX: “از ابتدا غیر اخلاقی و غیرقانونی”


سایلور SBF را “فرزند پوستر دنیای رمزنگاری” می نامد و در عین حال از بدگویی هایی که در نهایت منجر به فروپاشی امپراتوری او شد، می گوید.

در مصاحبه اخیر، مایکل سایلر، رئیس MicroStrategy و گاو نر اصلی بیت کوین (BTC) دیدگاه خود را در مورد افول امپراتوری FTX به اشتراک گذاشت.

سیلور گفت که سال‌ها یک «جنگ پارتیزانی در حال جوشیدن» در میان جامعه بیت‌کوین در سراسر جامعه کریپتو به دلیل شیوه‌های صنعتی که او مکرراً آن را «چرتی» نامیده است، وجود داشته است.

از دیدگاه سیلور، سم بنکمن-فرید «پسر پوستر» دومی بود.

«از نظر اخلاقی مشکلی وجود دارد که بتوانید اوراق بهادار ثبت نشده خود را منتشر کنید. سام و بیشتر مردم در دنیای رمزارز همیشه مرتکب گناه پول های مذبوح شده اند.”

او چنین رفتاری را به درک خود از مشکلات ذاتی جامعه رمزنگاری مانند طمع، تکبر و حماقت نسبت می دهد.

از آنجا، سیلور وارد چیزی شد که او در داستان FTX آن را “چرخش شیطانی” می نامد.

در حالی که بسیاری داستان SBF و سوءمدیریت منابع مالی را رد کردند، جامعه در Reddit سیلور را به دلیل توضیح واضح او از وضعیت در کنار مقایسه ساده BTC تشویق کردند.

یکی از کاربران نوشت که توضیحات او “یکی از بهترین ها در کل زمینه” بود، اگرچه ممکن بود در غیر این صورت به سیلور اهمیت نمی دادند.

مربوط: اولین بار بازار نزولی؟ توصیه مایکل سیلر، گاو نر بیت کوین

این اولین اظهار نظر سایلر در مورد رسوایی FTX نبود. در روزهای اولیه انحلال، او یکی از اولین کسانی بود که همراه با Changpeng Zhao، مدیر عامل Binance، جامعه را به اجرای سرپرستی خود تشویق کرد.

کل جامعه کریپتو منتظر جلسه استماع در 13 دسامبر است که سقوط بازار سهام را بررسی خواهد کرد. به گفته کمیته رهبری جلسه، SBF و افراد درگیر منتظر حضور در دادگاه برای شهادت در آن تاریخ هستند.


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید