مایکل سیلر یک میلیاردمین تراکنش بیت کوین را جشن می گیرد


مایکل سیلر، رئیس اجرایی MicroStrategy، در شبکه اجتماعی X صحبت کرد جشن گرفتن آخرین نقطه عطف بیت کوین: یک میلیارد تراکنش.

بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط داشبورد کلارک مودی، این تراکنش در تاریخ 5 می در ساعت 21:34 UTC در بلوک 842.241 ثبت شد.

در 30 روز گذشته حدود 15.5 میلیون تراکنش ثبت شده است.

اولین تراکنش بیت کوین در 12 ژانویه 2009 بین ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین، و هال فینی سایفرپانک فقید برگزار شد. فینی 10 سکه به عنوان آزمایش دریافت کرد. اندکی پس از این، فینی یک مکالمه ایمیلی با بنیانگذار مرموز بیت کوین داشت تا برخی از اشکالات را گزارش کند.

فینی او مدتی به اجرای بیت کوین ادامه داد و سپس آن را خاموش کرد زیرا باعث داغ شدن بیش از حد کامپیوترش می شد. این برنامه نویس کامپیوتر مدت کوتاهی پس از اینکه اولین کسی بود که تراکنش بیت کوین را دریافت کرد، به بیماری لو گریگ مبتلا شد.

او پس از پرداختن به بیت کوین و دور شدن از آن، در اواخر سال 2010 متوجه شد که بیت کوین واقعا ارزش پولی دارد. این شبکه در جولای 2011 از یک میلیون تراکنش فراتر رفت. در آن زمان، بزرگترین ارز دیجیتال حدود 15 دلار معامله می شد.

فینی، کاندیدای پیشرو ساتوشی، در سال 2014 پس از مبارزه با بیماری لو گریگ درگذشت.

در اواخر سال 2015، بیت کوین 100 میلیون تراکنش را ثبت کرد که نشانه ای از افزایش پذیرش بود. بزرگترین ارز دیجیتال در حدود 455 دلار معامله می شد. در فوریه 2020، این شبکه از نیم میلیارد تراکنش فراتر رفت، در حالی که ارز دیجیتال درست بالاتر از سطح 10000 دلار معامله می شد.

سایلر، یکی از برجسته ترین حامیان بیت کوین، حدس بزن گفته می شود که ارزش بازار این ارز دیجیتال پرچمدار ممکن است به 100 تریلیون دلار برسد.
نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید