پزو دیجیتال مکزیک به تعویق افتاد، تاریخ عرضه نامشخص است

پزو دیجیتال مکزیک به تعویق افتاد، تاریخ عرضه نامشخص است


بانک مرکزی مکزیک در حال حاضر بر روی الزامات قانونی، اداری و تکنولوژیکی نسخه دیجیتالی پزو کار می کند.

توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی مکزیک (CBDC) هنوز در مراحل ابتدایی خود است و بعید است که تا سال 2024 آماده راه اندازی شود.

طبق گزارش رسانه های محلی، بانک مرکزی مکزیک، معروف به Banxico، در حال حاضر در حال کار بر روی الزامات قانونی، اداری و تکنولوژیکی نسخه دیجیتالی پزو است. اولین مرحله از سه مرحله برای جدول زمانی راه اندازی پیشنهادی.

در دسامبر 2021، دولت محلی برنامه خود را برای معرفی یک ارز دیجیتال ملی اعلام کرد و در یک پست توییتری اعلام کرد که “فناوری های جدید و زیرساخت های پرداخت نسل بعدی” شمول مالی مکزیک را بهبود می بخشد و راه اندازی آن را برای سال 2024 پیش بینی می کند. یک سال بعد، گزارش شده است که مقامات از حدس زدن تاریخ عرضه خودداری می کنند.

“نتیجه این مرحله اول مستلزم تهیه بودجه ای است که در حال حاضر در حال تنظیم است، که به MDBC اجازه می دهد تاریخ احتمالی را شناسایی کند. [CDBC] بانک مکزیک گفت: در دسترس خواهد بود.

مربوط: چرا شرکت های حواله ارز دیجیتال به مکزیک هجوم می آورند؟

طرح اولیه در مرحله اول شامل ایجاد پلتفرم PagoCel بود که به کاربران امکان می داد با استفاده از شماره تلفن همراه یا اطلاعات شخصی خود، حواله های بانکی خود را انجام دهند. مرحله دوم شامل موسسات مالی کشور می شود که از طریق سیستم پرداخت الکترونیکی بین بانکی (SPEI)، یک سیستم نقل و انتقال متعلق به بانک مرکزی، کد امنیتی برای ارزهای دیجیتال صادر می کنند.

مرحله نهایی این پروژه به شرکت کنندگان بدون حساب بانکی اجازه می دهد تا از ارز دیجیتال استفاده کنند و در نتیجه به شمول مالی کشور کمک می کند.

بر اساس داده‌های دارایی کریپتو از Triple A، علاقه مکزیک به ارزهای دیجیتال در سال 2021، زمانی که 40 درصد از شرکت‌ها در این کشور علاقه‌مند به پذیرش بلاک چین و ارزهای دیجیتال بودند، شتاب بیشتری گرفت.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، علاقه روزافزون به بیت کوین در مکزیک منجر به نصب یک دستگاه خودپرداز بیت کوین در ساختمان سنا با حمایت چندین قانونگذار و علاقه مندان به ارزهای دیجیتال شده است. بر اساس آمار بانک جهانی، مکزیک دومین دریافت کننده حواله در جهان است و بر اساس آمار بانک جهانی، حواله های ارسالی بین جولای 2021 تا ژوئیه 2022 به رکورد 5.3 میلیارد دلار رسیده است.


نویسنده: Ana Paula Pereira

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉