گزارش McKinsey: Metaverse احتمالاً تا سال 2030 ارزش 5 تریلیون دلاری ایجاد خواهد کرد

گزارش McKinsey: Metaverse احتمالاً تا سال 2030 ارزش 5 تریلیون دلاری ایجاد خواهد کرد


موفقیت Metaverse به تمرکز بیشتر بر به حداکثر رساندن تجربه انسانی با هدف ارائه تجربیات مثبت برای مصرف کنندگان، کاربران نهایی و شهروندان بستگی دارد.

Metaverse در موقعیت مناسبی برای اختلال درازمدت قرار دارد زیرا بازار نزولی 2022 هیجان را در مورد اکوسیستم‌های جایگزین ارزهای دیجیتال مانند توکن‌های غیر وفاداری (NFT) از بین می‌برد. با توجه به موارد متعدد استفاده مصرف کننده و کسب و کار محوری که Metaverse می تواند برآورده کند، گزارش McKinsey & Company پتانسیل این فناوری را برای تولید تا 5 تریلیون دلار ارزش تا سال 2030 برجسته می کند.

این گزارش نیاز به چهار عامل فناوری را برای Metaverse برای دستیابی به پتانسیل کامل خود برجسته می کند: دستگاه ها (AR/VR، حسگرها، لمسی و لوازم جانبی)، قابلیت همکاری و استانداردهای باز، پلتفرم های فعال و ابزارهای توسعه. با این حال، موفقیت Metaverse با تمرکز بیشتر بر به حداکثر رساندن تجربه انسانی با هدف ارائه تجربیات مثبت برای مصرف کنندگان، کاربران نهایی و شهروندان کاهش می یابد.

تاثیر متاورس تا سال 2030 منبع: McKinsey & Company

تا به امروز، ابتکارات metaverse مربوط به بازاریابی، یادگیری و جلسات مجازی بالاترین سطوح پذیرش را در صنایع مختلف داشته است. با این حال، طبق یک نظرسنجی در آوریل 2022 از مدیران ارشد مک کینزی، اکثر استارتاپ‌ها در اطراف Metaverse پذیرش پایین تا متوسطی دارند.

توصیه هایی برای پیاده سازی Metaverse. منبع: McKinsey & Company

این گزارش با تاکید بر تأثیر آن بر زندگی تجاری و شخصی، گفت: «متاورس به سادگی آنقدر بزرگ است که بتوان آن را نادیده گرفت. مک‌کینزی تخمین می‌زند که بیش از 50 درصد رویدادهای زنده می‌توانند تا سال 2030 در متاورس میزبانی شوند و به طور بالقوه تا 5 تریلیون دلار ارزش ایجاد کنند.

مربوط: هدف جدیدترین مشارکت ال‌جی الکترونیکس آوردن پلتفرم‌های متاورس قابل همکاری به تلویزیون‌ها است

با توجه به اینکه یک سوم مجردهای مورد بررسی به دوستیابی در دنیای مجازی علاقه نشان می دهند، متاورس موقعیت خوبی برای استقبال از رمانتیک های امروزی دارد. طبق یک نظرسنجی اخیر که توسط Dating.com، یک پلت فرم دوستیابی آنلاین انجام شده است:

با پیشرفت‌هایی که در فناوری برنامه‌های دوستیابی و متاورس انجام شده است، قراریابی بیشتر برای ایجاد ارتباطات در شهرها، کشورها و حتی قاره‌های مختلف باز است.

با Metaverse در تصویر، مجردها برای قرار ملاقات با افراد از مکان های جغرافیایی مختلف باز هستند.


نویسنده: Arijit Sarkar

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉