Metaverse پایان بازی نیست، بلکه "تحول دیجیتال ادامه دارد": داووس 2023

Metaverse پایان بازی نیست، بلکه “تحول دیجیتال ادامه دارد”: داووس 2023


رهبران در فضای وب 3 در مجمع جهانی اقتصاد در داووس گرد هم آمدند تا در مورد اولین خروجی های طرح “تعریف و ساخت متاورس” بحث کنند.

Metaverse در یک سال گذشته یک کلمه کلیدی در داخل و خارج از دنیای Web3 بوده است. علاوه بر این، توسعه در متاورس چیزی است که نسبت به آشفتگی عمومی فضای غیرمتمرکز قوی باقی می ماند.

همچنین موضوع داغ در مجمع جهانی اقتصاد 2023 (WEF) که در داووس، سوئیس برگزار شد، است. DEF در حال توسعه ابتکار عمل خود با عنوان “تعریف و ساخت متا جهان” با شرکت بیش از 120 شرکت کننده در کنفرانس مطبوعاتی در 18 ژانویه است.

پانل DEF دو مقاله اول ابتکار را برجسته کرد که قابلیت همکاری، حاکمیت و نقش مصرف کننده در انبار ابرداده آینده را پوشش می دهد.

هدی الهاشمی، یکی از اعضای میزگرد و معاون وزیر امور استراتژیک کابینه در امارات متحده عربی، آینده فراجهان را به عنوان فضایی برای غلبه بر موانع اجتماعی و عدم بازسازی همان مشکلات ترسیم کرد.

ما باید از خود بپرسیم که چرا هنوز در زمینه هایی که می خواهیم ادامه دهیم گیر کرده ایم. ما معتقدیم که این یک پیشرفت خواهد بود.»

هاشمی می‌گوید چشم‌انداز این استارت‌آپ نقش تنظیم‌کننده‌ها را دوباره تجسم می‌کند، به‌ویژه وقتی صحبت از سازمان‌های دولتی باشد که حضور خود را در واقعیت دیجیتال ایجاد می‌کنند.

ما همچنین می بینیم که رگولاتورها به جای نگهبان به عنوان داور عمل خواهند کرد. این آیین نامه های رفتاری بر تدوین سیاست ها اولویت خواهند داشت.»

دولت ها در سراسر جهان در حال کاوش در دنیای متا هستند. قابل ذکر است، امارات متحده عربی یک شهر متاورس تحت حمایت دولت را به عنوان یکی از ابتکارات متعدد خود در واقعیت دیجیتال راه اندازی کرده است.

دفاتر دولتی نروژ نیز شعبه های متاورس را برای جذب نسل جدیدی از کاربران باز کرده اند.

کاتای لی، رئیس شکل‌دهی آینده رسانه‌ها، سرگرمی‌ها و ورزش و عضو مجمع جهانی اقتصاد ژنو ExCom، گفت قوانین و ارزش‌آفرینی دو موضوع کلیدی هستند که برای واقعیت دیجیتال مفید برای کاربران باید درک شوند.

ارزش اقتصادی و اجتماعی فوق العاده ای در این امر وجود دارد. اما اگر تنظیم نشود، ممکن است برخی از مسائل مربوط به حریم خصوصی، ایمنی و امنیت وجود داشته باشد.

لی گفت که متاورس نباید به عنوان یک “وضعیت نهایی” از همه کارها و توسعه هایی که در حال حاضر در حال انجام است در نظر گرفته شود. بلکه باید به عنوان یک “تحول دیجیتالی مداوم” از تجربه انسان در واقعیت دیجیتال تلقی شود.

علاوه بر ایده های حاکمیتی، اعضای پانل به قابلیت همکاری و تولید داده های کاربر در مخزن ابرداده پرداختند.

مربوط: دولت سئول پروژه metaverse شهر را به روی عموم باز می کند

Siu Yat، یکی از بنیانگذاران و رئیس هیئت مدیره Animoca Brands، اظهار داشت که حقوق مالکیت دیجیتال کلیدی برای قابلیت همکاری مورد نیاز در تکامل بعدی فراجهان است. گفت:

«اگر حقوق مالکیت قانونی ندارید، می‌توانید واقعاً آزادی دیجیتال داشته باشید – آزادی انجام معاملات زیرا همیشه مجاز است.

هر سه شرکت کننده در پنل، چشم انداز پنج ساله ای از فراجهان داشتند که با ساختارهای حکومتی شفاف تر، در زندگی روزمره بیشتر مردم ادغام شده است. هاشمی گفت: «متاورس» خواه ناخواه بخشی از زندگی ما خواهد بود.

یات در پایان تاکید کرد که یک جهان کالایی در آینده نزدیک اقتصادهای جدیدی را ایجاد می کند که می تواند در مقیاس ملی نیز باشد.

اقتصادهای ملی جدید از جهان کالا بیرون خواهند آمد، مانند یک جامعه مجازی که به دلیل همه ارزش معاملاتی و همه تجارتی که روی آن انجام می شود، واقعی است.

او به ویژه تأکید کرد که با ویژگی‌های دیجیتال قوی‌تر، کاربران واقعاً می‌توانند در این اقتصادهای دیجیتال جدید سهمی داشته باشند. اخیراً مک کینزی گزارش داد که متاورس به طور بالقوه 5 تریلیون دلار ارزش طی هفت سال آینده ایجاد خواهد کرد.


نویسنده: Savannah Fortis

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉