Metaverse ETF ‘PUNK’ پس از شرط بندی علیه ویژن متا خاموش می شود


سرمایه خرابکارانه با بستن ETF “PUNK” خود و روی آوردن به هوش مصنوعی در مورد ضرر صحبت می کند.

پس از 15 ماه و زیان حدود 30 درصدی، صندوق قابل معامله در بورس (ETF) که مخالف دیدگاه متا در مورد متاورس است، در حال بسته شدن است.

Subversive Capital در حال آماده شدن برای بستن و انحلال ETF Subversive Metaverse خود است که با کد “PUNK” شناخته می شود، زیرا این شرکت تمرکز خود را بر روی هوش مصنوعی (AI) تغییر می دهد.

در ژانویه 2022، PUNK ETF برای سرمایه گذاری در شرکت هایی که زیرساخت ها و برنامه های کاربردی انبار ابرداده را پشتیبانی می کنند، معرفی شد. با این حال، متای مارک زاکربرگ به طور قابل توجهی در لیست غایب بود.

برانداز کپیتال در بیانیه صندوق آنلاین خود بر اهمیت شرکت های مسئول متعهد به اصولی مانند برابری طلبی، دموکراسی، پایداری و توسعه فناوری و حقایق برای پیشرفت بشریت تاکید کرد. این شرکت اظهار داشت که شرکت مادر فیس بوک، متا پلتفرم، با این اصول مغایرت دارد و بیان می کند که هر ارزش بازار بالای صفر، تهدیدی مستقیم برای لیبرال دموکراسی و بقای کره زمین است.

هیئت امنا تصمیم به تعطیلی و انحلال ETF گرفت که بلافاصله پس از پایان ساعت کاری در تاریخ 31 می 2023 اجرایی شد. این شرکت با توجه به سایر وجوه صرافی به فعالیت عادی خود ادامه خواهد داد.

مرتبط با: هدست جدید اپل می تواند یک موشک را در زیر توکن های متاورس قرار دهد

این شرکت سرمایه گذاری به لیست در حال رشد شرکت هایی می پیوندد که علاقه خود را به متاورس از دست داده اند. ETF در زمانی که صندوق راه اندازی شد، با حدود 300 دلار در معاملات سهام، موقعیت کوتاهی در متا گرفت. با این حال، ارزش متا در نوامبر 2022 به زیر 90 دلار کاهش یافت و از آن زمان به حدود 240 دلار رسیده است.

شرکت هایی که صندوق در آنها سرمایه گذاری کرده است شامل آلفابت، اپل، انویدیا و مایکروسافت و غیره است. کریستین کوپر، مدیر پورتفولیوی Subversive، اظهار داشت که آنها متقاعد شده‌اند که اولویت‌های متا اشتباه است و به دلیل پیشرفت سریع در فناوری‌های امیدوارکننده‌تر مانند هوش مصنوعی، تمرکز خود را تغییر داده‌اند.

مجله: آیا متاورس واقعاً مانند «سقوط برفی» می چرخد؟


نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید