ضرر 4 میلیارد دلاری بخش متاورس در سه ماهه اول مثبت برای متا ادامه دارد


زاکربرگ انتظار دارد در سال 2023 زیان های عملیاتی آزمایشگاه واقعیت ها نسبت به سال گذشته افزایش یابد.

متا نزدیک به 4 میلیارد دلار از واحد متاورس خود با Reality Labs متحمل ضرر شد، که آن را به یک سه ماهه اول خوب برای امپراتوری رسانه های اجتماعی به رهبری مارک زاکربرگ تبدیل کرد که معمولاً سود نهایی 5.7 میلیارد دلاری را منتشر می کرد.

در حالی که زیان 4 میلیارد دلاری پس از ضرر 14 میلیارد دلاری در سال 2022 رخ می دهد، زاکربرگ در گزارش درآمد خود فاش کرد که آزمایشگاه های واقعیت احتمالاً تا پایان سال 2023 آسیب بیشتری خواهند دید.

زاکربرگ گفت: «ما همچنان انتظار داریم که ضررهای عملیاتی Reality Labs در سال 2023 نسبت به سال گذشته افزایش یابد.

واحد آزمایشگاه های واقعیت متاورز متمرکز دیگر متحمل ضرر بزرگ دیگری شد. منبع: متا

مدیر عامل این شرکت توضیح داد که ضررهای متحمل شده توسط Reality Labs با پیشرفت در بخش هوش مصنوعی (AI) شرکت جبران شده است.

“کار هوش مصنوعی ما نتایج خوبی را در برنامه‌های کاربردی و کسب‌وکارمان به ارمغان می‌آورد. ما همچنین برای اینکه بتوانیم محصولات بهتری را سریع‌تر ایجاد کنیم و برای تحقق چشم‌انداز بلندمدت خود قوی‌تر باشیم، کارآمدتر می‌شویم.”

در حالی که زاکربرگ اخیراً هوش مصنوعی را به عنوان “بزرگترین سرمایه گذاری واحد” نامیده است، او گفت که جاه طلبی های متا یک اولویت اصلی برای شرکت است.

“روایتی تکامل یافته است که ما به نوعی از تمرکز بر روی دید فراوجهی فاصله گرفته ایم، بنابراین من می خواهم از قبل بگویم که این درست نیست.” ما سال‌ها بر روی هوش مصنوعی و متاورز تمرکز کرده‌ایم و به تمرکز روی هر دو ادامه خواهیم داد.

همچنین، زاکربرگ توضیح داد که فناوری متاورس به بینایی‌های هوش مصنوعی کمک می‌کند و بالعکس.

فناوری Metaverse همچنین به ارائه هوش مصنوعی کمک خواهد کرد. برای مثال، تجسم عوامل هوش مصنوعی، از سرمایه گذاری عمیق ما در آواتارها در چند سال گذشته سود خواهد برد.

مرتبط با: سهامدار: قمار 100 میلیارد دلاری زاکربرگ “بسیار بزرگ و ترسناک” است

زاکربرگ در یک پست فیسبوک در 28 فوریه توضیح داد که این شرکت مجموعه ای از ابزارهای خلاقانه و تأثیرگذار را توسعه داده است که می تواند به “افزایش” کارایی برخی از محصولات موجود آن کمک کند:

“در دراز مدت، ما بر روی توسعه کاراکترهای هوش مصنوعی تمرکز خواهیم کرد که می توانند به روش های مختلف به افراد کمک کنند. ما تجربیاتی را بررسی می کنیم که شامل متن (مانند چت در واتس اپ و مسنجر)، تصاویر (مانند فیلترهای خلاقانه اینستاگرام و فرمت های تبلیغاتی) و تجارب ویدئویی و چندوجهی.”

اگرچه زاکربرگ گفت که این شرکت قبل از ارائه «تجارب واقعاً آینده‌نگر» برای مخاطبانش «کار بسیار اساسی برای انجام دادن» دارد.

به گفته Google Finance، پس از انتشار اخباری مبنی بر اینکه سه ماهه اول بهتر از حد انتظار بود، سهام متا 11.7 درصد افزایش یافت:

قیمت سهام متا پس از سه ماهه اول قوی دوباره رشد کرد. منبع: Google Finance

مجله: خالق NFT، امیلی زی: ایجاد هنر مولد “ارگانیک” از الگوریتم های رباتیک


نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید