MetaMask شروع به جمع آوری آدرس های IP کاربران می کند


کیف پول محبوب مرورگر بیش از 21 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد.

بر اساس یک توافقنامه اصلاح شده سیاست حفظ حریم خصوصی که توسط ConsenSys در 23 نوامبر منتشر شد، MetaMask شروع به جمع آوری آدرس های IP کاربران و آدرس های کیف پول اتریوم در طول تراکنش های زنجیره ای خواهد کرد.

با این حال، ConsenSys، خالق کیف پول، توضیح می‌دهد که مجموعه داده‌های کاربر تنها در صورتی در دسترس خواهد بود که از پیاده‌سازی Infura از راه دور فراخوانی پیش‌فرض MetaMask (RPC) استفاده کنند. بنابراین، افرادی که از گره‌های اتریوم خود یا ارائه‌دهنده RPC شخص ثالث با MetaMask استفاده می‌کنند، مشمول خط‌مشی رازداری ConsenSys به‌روزرسانی‌شده جدید نیستند. در عوض، شرایط ارائه‌دهنده RPC دیگر اعمال می‌شود.

طبق گفته ConsenSys، اطلاعات جمع‌آوری‌شده از این طریق ممکن است در جریان معاملات تجاری یا برای مطابقت با الزامات «مشتری خود را بشناسید» و الزامات مبارزه با پول‌شویی که توسط مجریان قانون دیکته می‌شود، برای شرکت‌های وابسته افشا شود. MetaMask در حال حاضر یکی از محبوب ترین کیف پول های ذخیره سازی شخصی در بازار است که بیش از 21 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد.

واکنش در جامعه کریپتو عمدتا منفی بوده است. به عنوان مثال، آدام کوکران، شریک Cinneamhain Ventures، اظهار داشت:

“هیچ چیز مهمتر از حریم خصوصی مصرف کننده نیست، به خصوص وقتی صحبت از داده های مالی شما می شود – شما حق دارید ناشناس باشید. Metamask برای مدت طولانی یک سرویس رایگان عالی بوده است، اما تصمیم آنها برای ثبت IP و پیوند آن به تراکنش ها غیر قابل قبول است.”

در همان زمان، هیدن آدامز، مخترع پروتکل Uniswap، خلاصه کردن صرافی غیرمتمرکز نه IP ها را رصد می کند و نه به ابزارهای شخص ثالث روی پلتفرم اجازه انجام این کار را می دهد. ConsenSys به صفوف شرکت های کلیدی Web3 مانند Coinbase ملحق شده است که تا حدودی به دلیل قوانین سختگیرانه فزاینده، تجمیع IP را پذیرفته اند.
نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید