هشدار کلاهبرداری: MetaMask به کاربران رمزارز در مورد مسمومیت آدرس هشدار می دهد

هشدار کلاهبرداری: MetaMask به کاربران رمزارز در مورد مسمومیت آدرس هشدار می دهد


کلاهبرداران از آدرس های کیف پول تولید شده از مولدهای آدرس خصوصی استفاده می کنند و با اولین و آخرین نویسه آدرس کیف پول قربانیان خود مطابقت دارند.

به گفته تیم MetaMask، یک کلاهبرداری جدید آدرس کیف پول رمزنگاری در حال افزایش است که سعی دارد از بی دقتی کاربران سوء استفاده کند.

در اطلاعیه‌ای، متاماسک، ارائه‌دهنده کیف پول دیجیتالی، به کاربران درباره «کلاهبرداری‌های مربوط به مسمومیت با آدرس» هشدار داد که در آن مهاجمان با ارسال توکن‌هایی به ارزش 0 دلار به کیف پول‌شان، سابقه تراکنش‌های آن‌ها را مسموم می‌کنند. کلاهبرداران از آدرس های کیف پول تولید شده از مولدهای آدرس خصوصی استفاده می کنند و با اولین و آخرین نویسه آدرس کیف پول قربانیان خود مطابقت دارند. این کار به این امید انجام می شود که کاربران ناآگاه وجوه خود را به آدرس کپی اشتباه ارسال کنند.

در حالی که این تلاش به هکرها اجازه دسترسی به کیف پول کاربران را نمی دهد، افرادی که عادت دارند قبل از ارسال موجودی دارایی دیجیتال خود، آدرس کیف پول را از تاریخچه تراکنش خود کپی کنند، می توانند به طور بالقوه وجوه خود را به آدرس های تقلبی ارسال کنند.

مربوط: آدرس کیف پول Nomad Exploit 1.5 میلیون دلار به Tornado Cash منتقل می کند

به همین دلیل، ارائه دهنده کیف پول به کاربران هشدار داده است که همیشه مراقب باشند و تراکنش های خود را قبل از ارسال موجودی بررسی کنند. این شرکت تاکید کرد که بهتر است هر کاراکتر آدرس کیف پول را بررسی کنید تا مطمئن شوید وجوه به کیف پول صحیح ارسال شده است.

جدا از آن، این شرکت توصیه کرد که کاربران کپی آدرس کیف پول را از تاریخچه تراکنش خود متوقف کنند و هنگام ارسال دارایی های دیجیتال از دفترچه آدرس خود استفاده کنند.
نویسنده: Ezra Reguerra

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉