MetaMask Staking راه اندازی شد و به Lido و Rocket Pool Liquid Staking متصل می شود

MetaMask Staking راه اندازی شد و به Lido و Rocket Pool Liquid Staking متصل می شود


با راه اندازی MetaMask Staking، ConsenSys با ارائه دهندگان Lido و Rocket Pool مرتبط است.

کاربران MetaMask به لطف ادغام جدیدی که توسط ConsenSys اعلام شده است، به ارائه دهندگان استیک مایع اتریوم Lido و Rocket Pool دسترسی خواهند داشت.

MetaMask Staking توانایی اشتراک اتر (ETH) را از طریق پروتکل‌های Lido و Rocket Pool برای کاربران باز می‌کند و به بهبود امنیت و تمرکززدایی بلاک چین اتریوم کمک می‌کند.

کاربران می توانند نرخ پاداش، کنترل شبکه و محبوبیت ارائه دهندگان مختلف استیکینگ مایع را مقایسه کنند و اطلاعات بیشتری را برای اطلاع از گزینه های راه حل شرط بندی خود ارائه دهند. این سرویس با نسخه بتا عمومی از طریق برنامه غیرمتمرکز نمونه کارها MetaMask (DApp) شروع می شود.

کاربران می‌توانند روی Lido و Rocket Pool شریک کنند و موجودی توکن شرط‌بندی Lido (stETH) و Rocket Pool (rETH) خود را مشاهده کنند. این توکن ها همچنین می توانند از طریق MetaMask Swap به ETH مبادله شوند.

سهامداری مایع روشی برای قرار دادن دارایی‌ها در بلاک چین اتریوم است که به کاربران اجازه می‌دهد با حفظ توانایی انتقال آزادانه و تجارت دارایی‌های خود، جوایزی کسب کنند. دارایی‌ها به یک قرارداد هوشمند واریز می‌شوند و بر اساس کل مبلغ واریز شده توسط همه کاربران، پاداش‌ها به دست می‌آید.

مدیر محصول MetaMask آباد میان به کوین تلگراف گفت که پس از اینکه اتریوم در سپتامبر 2022 به اجماع اثبات سهام منتقل شد، این سرویس شاهد افزایش تقاضای کاربران برای راه حل های استیک بود.

“در یک نظرسنجی داخلی، 85٪ از پاسخ دهندگان گفتند که مایلند قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری دارایی های خود، چند گزینه را بررسی کنند. همچنین، بیش از 74 درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند که سهام خود را به اشتراک گذاشته‌اند یا به آن علاقه‌مند هستند.»

Mian همچنین تأیید کرد که MetaMask پتانسیل ارائه ارائه دهندگان اضافی مایعات را بررسی خواهد کرد. او همچنین توضیح داد که MetaMask خدمات سهامداری را مستقیماً ارائه نمی دهد، بلکه کاربران را از طریق عملکرد قرارداد هوشمند خود به ارائه دهندگان اصلی استیکینگ مایعات اتریوم متصل می کند.

Cointelegraph همچنین در مورد امکان ارائه خدمات staking به MetaMask Institutional، جایی که این پلتفرم به مشتریان سازمانی خدمات می دهد، پرسید. در حالی که Mian از اظهار نظر خاص خودداری کرد، او خاطرنشان کرد که به ارزیابی پیشنهادات MetaMask در سراسر طیف خدمات ادامه می دهد.

Mian همچنین گفت که تأثیر ابزارهای staking بر تمرکززدایی اتریوم به محبوبیت این ابزارها، تجربه کاربر و تقاضا برای خدمات استیک بستگی دارد.

سهام تنها یکی از عواملی است که می تواند بر تمرکززدایی در شبکه بلاک چین تأثیر بگذارد.

تجزیه و تحلیل بلاک چین توسط نانسن در دسامبر 2022 نشان داد که تقاضا برای خدمات اشتراک اتریوم مایع پس از ادغام افزایش یافته است. از 13 ژانویه، قرارداد سهامداری اتریوم شامل بیش از 16 میلیون اتریوم است و استخر سهام مایع لیدو با بیش از 4.6 میلیون ETH سپرده شده، بزرگترین مشارکت کننده است.


نویسنده: Gareth Jenkinson

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉