کلاهبرداران MetaMask وب سایت های دولتی را ربودند تا سرمایه گذاران رمزنگاری را هدف قرار دهند


وب‌سایت‌های رسمی دولتی در هند، نیجریه، مصر، کلمبیا، برزیل، ویتنام و سایر حوزه‌های قضایی به وب‌سایت‌های جعلی MetaMask تغییر مسیر داده‌اند.

کلاهبرداری های رمزنگاری که کاربران متاماسک را هدف قرار می دهند از آدرس های اینترنتی وب سایت دولتی برای کلاهبرداری از قربانیان و دسترسی به دارایی های کیف پول رمزنگاری استفاده می کنند.

کیف پول ارز دیجیتال مبتنی بر اتریوم MetaMask به یک هدف طولانی مدت برای کلاهبرداران تبدیل شده است. این شامل هدایت مجدد کاربران بی دقت به وب سایت های ساختگی است که به دنبال دسترسی به کیف پول MetaMask هستند. تحقیقات Cointelegraph در مورد این موضوع نشان داد که تعداد زیادی از وب سایت های دولتی برای انجام این کلاهبرداری مورد استفاده قرار گرفته اند.

وب‌سایت‌های رسمی دولتی در هند، نیجریه، مصر، کلمبیا، برزیل، ویتنام و سایر حوزه‌های قضایی به وب‌سایت‌های جعلی MetaMask هدایت می‌شوند که در زیر نشان داده شده است.

کلاهبرداران MetaMask از وب سایت های دولتی برای سرقت اطلاعات از کاربران رمزارز استفاده می کنند. منبع: کوین تلگراف (از طریق گوگل)

Cointelegraph MetaMask را در رابطه با کلاهبرداری های جاری اصلاح کرده است و هنوز پاسخی از آنها در زمان نگارش این مقاله دریافت نکرده است.

هنگامی که کاربر روی هر یک از پیوندهای جعلی در URLهای وب سایت دولتی کلیک می کند، به جای URL اصلی “MetaMask.io” به یک URL جعلی هدایت می شود. امنیت داخلی مایکروسافت، Microsoft Defender، به کاربران در مورد تلاش احتمالی فیشینگ در صورت دسترسی هشدار می دهد.

هشدار MetaMask از مایکروسافت در مورد وب سایت های فیشینگ. منبع: کوین تلگراف

اگر کاربر تصمیم بگیرد که هشدار را نادیده بگیرد، وب سایتی بسیار شبیه به وب سایت رسمی MetaMask از او استقبال می کند. وب‌سایت‌های جعلی در نهایت از کاربران می‌خواهند کیف پول MetaMask خود را برای دسترسی به خدمات مختلف در این پلتفرم پیوند دهند.

مقایسه بین وب سایت های متاماسک واقعی و جعلی. منبع: کوین تلگراف

اسکرین شات بالا شباهت بین وب سایت های واقعی و جعلی MetaMask را نشان می دهد. این یکی از اصلی ترین دلایلی است که سرمایه گذاران درگیر چنین کلاهبرداری های رایجی هستند. پیوند کیف پول های MetaMask به چنین وب سایت هایی به کلاهبرداران کنترل کامل بر دارایی های موجود در آن کیف پول های MetaMask را می دهد.

مرتبط با: هشدار کلاهبرداری: MetaMask به کاربران در مورد شایعات گمراه کننده airdrop در 31 مارس هشدار می دهد

در ماه آوریل، MetaMask اتهامات سوء استفاده ای که به طور بالقوه می تواند منجر به مصرف بیش از 5000 اتر (ETH) شود را رد کرد.

ارائه‌دهنده کیف پول تأیید کرد که ادعای هک شدن وجوه از MetaMask “کاذب” است و اظهار داشت که 5000 ETH “از آدرس‌های مختلف در 11 بلاک چین به سرقت رفته است”.

اوهم شاه، یکی از بنیانگذاران Wallet Guard در صحبت با کوین تلگراف گفت که تیم MetaMask به شدت در حال تحقیق بوده است و هیچ پاسخ محکمی در مورد چگونگی وقوع این اتفاق وجود ندارد.

مجله: چگونه از ارز دیجیتال خود در یک بازار پر نوسان محافظت کنید: کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در این مورد نظر دارند
نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید