بایگانی Meta SEC برنامه های ارائه اوراق بهادار بدهی را نشان می دهد


شرکت مادر فیس بوک یک دفترچه ارائه کرده است که در آن بیان شده است که ممکن است هر از گاهی اوراق بدهی را ارائه و بفروشد.

غول فناوری Meta Platforms Inc.، شرکت مادر فیس بوک، اینستاگرام و WhatApp، پرونده جدیدی را برای پیشنهادات جدید قفسه بدهی در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ثبت کرده است.

این شرکت بزرگ فناوری دفترچه خود را در اول ماه مه ارائه کرد و اظهار داشت که “ممکن است گهگاه اوراق بدهی را در یک یا چند سری عرضه و بفروشد.” در این بیانیه آمده است که هر بار که اوراق بدهی فروخته می شود، یک “ضمیمه آینده نگر” جدید حاوی “شرایط ویژه اوراق بدهی ارائه شده” منتشر می شود.

عرضه قفسه بدهی یا اوراق بهادار بدهی شرطی است که به ناشر (مانند کالا) اجازه می دهد تا بدون نیاز به فروش همه اوراق بهادار، یک انتشار جدید اوراق بهادار را ثبت کند.

علاوه بر این، در این پرونده آمده بود که اوراق بدهی ممکن است «مستقیماً به یک یا چند خریدار دیگر، یا از طریق ترکیبی از این روش‌ها، از طریق بیمه‌گران، کارگزاران، دلال‌ها یا نمایندگان معین گهگاهی» عرضه و فروخته شود.

این پرونده میزان دقیق اوراق بهادار بدهی ارائه شده را فاش نکرد.

مرتبط با: داده‌های Google Ads: ۴ میلیون دلار از طریق URLهای فیشینگ رمزنگاری به سرقت رفته است

پیشنهادات قفسه این پتانسیل را دارد که با ارائه گهگاه بینش در مورد طرح بازی افزایش سرمایه شرکت به سرمایه گذاران کمک کند. از سوی دیگر، زیرا سهام جدید نیز می تواند به طور بالقوه بر قیمت سهام موجود تأثیر منفی بگذارد.

در توییتر، جامعه با تلاش برای اتصال این نقاط به هزینه‌های اخیر متا در توسعه هوش مصنوعی و بازخرید به عنوان دلیلی بالقوه برای منابع مالی جایگزین جدید پاسخ داد.

این بایگانی نیز اندکی پس از انتشار آخرین گزارش درآمد متا منتشر شد که نشان می‌داد نزدیک به 4 میلیارد دلار ضرر از واحد متاورس خود داشته است. این ضرر به دنبال کسری 14 میلیارد دلاری سال گذشته است و زاکربرگ در سال 2023 انتظار بیشتری دارد.

با این حال، منابع نزدیک به شرکت اخیراً به اشتراک گذاشتند که این شرکت به توسعه دهندگان متاورس بین 500000 تا 1 میلیون دلار در سال پیشنهاد می دهد.

در آگوست 2022، متا 10 میلیارد دلار در پیشنهاد اولیه اوراق قرضه خود برای تامین مالی بازخرید سهام و سرمایه گذاری های تجاری جمع آوری کرد.

مجله: همه چیز برای قاضی ربات خوب است: هوش مصنوعی و بلاک چین می توانند سالن دادگاه را متحول کنند
نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *