متا برای توسعه‌دهندگان برای ایجاد انبارهای ابرداده خود، پول‌های زیادی جمع‌آوری می‌کند


با وجود زمان آشفته توسعه متاورس، منابع نزدیک به شرکت می گویند برنامه نویسان متاورس تا 1 میلیون دلار برای کار خود دستمزد دریافت کرده اند.

غول فناوری متا، شرکت مادر سرویس پیام‌رسانی فیس‌بوک، اینستاگرام و واتس‌اپ، مدتی است که قصد دارد به دنیای متاورز گسترش یابد. با این حال، شروع سختی با ضررهای میلیاردی داشت.

با این حال، گزارش جدیدی از وال استریت ژورنال می گوید که برنامه نویسان متا که روی مجموعه واقعیت مجازی این شرکت کار می کنند، می توانند کل غرامت “از 600000 دلار تا بسته های نزدیک به 1 میلیون دلار” دریافت کنند.

در این گزارش آمده است که اطلاعات مربوط به دستمزد توسعه دهندگان متاورس در متا از سوی “افراد آشنا با موضوع” ناشناس آمده است.

طبق گزارش‌های اولیه در سال، Reality Labs، بخش ایجاد متاورس این شرکت، 13.7 میلیارد دلار در سال 2022 از دست داد. این بزرگترین ضرر ثبت شده سالانه برای این قسمت بود.

با این حال، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت، مارک زاکربرگ، مدعی شده است که این شرکت هیچ برنامه ای برای تغییر دیدگاه بلندمدت خود برای متاورس ندارد. در واقع، در آغاز فوریه 2023، متا توسط یک قاضی در ایالات متحده تأیید شد تا یک شرکت واقعیت مجازی را خریداری کند.

مرتبط با: ابرداده در حال اجرا بر روی یک شبکه اجتماعی غیرمتمرکز مبتنی بر متن با کد P92

پیش از این تصمیم، متا شکایتی علیه متا و زاکربرگ توسط کمیسیون تجارت فدرال به عنوان تلاشی برای خنثی کردن “کل هدف نهایی مالکیت متاورس” تنظیم کرد.

اخیراً دو سناتور آمریکایی نامه ای خطاب به زاکربرگ منتشر کردند که در آن از مدیر عامل متا خواسته بودند که به جوانان اجازه دسترسی به پلتفرم متاورس Horizon Worlds را ندهد. آنها “خطرات جدی” را نقل کردند و آن را “…فضای دیجیتال پر از آسیب بالقوه” نامیدند.

در 13 مارس، رئیس بازرگانی و فناوری‌های مالی متا در توییتی اعلام کرد که این شرکت به تدریج پشتیبانی از توکن‌هایی (NFT) را که در حال حاضر در فیس‌بوک و اینستاگرام وجود ندارند، متوقف می‌کند. به گفته مدیر اجرایی، این اقدام «تمرکز بر روش‌های دیگر برای حمایت از سازندگان، مردم و کسب‌وکارها» بود.

مجله: چک‌های رمزنگاری و پاداش‌های باگ شکسته شده‌اند: در اینجا نحوه رفع آنها آورده شده است


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید