Meta CEO Zuckerberg steadfast on metaverse plans despite $13.7B setback

زاکربرگ، مدیر عامل متا، علیرغم شکست 13.7 میلیارد دلاری، بر برنامه‌های متاورس ثابت قدم است


مارک زاکربرگ در طول جلسه سود سه ماهه چهارم در اول فوریه گفت که دلیلی برای انحراف از استراتژی های بلندمدت Metaverse نمی بیند.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا گفت که اگرچه کسب و کار آزمایشگاه واقعیت در سال 2022 به اوج خود می رسد، اما این شرکت برنامه ای برای تغییر استراتژی بلندمدت خود برای متاورس ندارد.

درآمد سه ماهه چهارم متا، که در 1 فوریه اعلام شد، نشان می‌دهد که آزمایشگاه‌های واقعیت 13.7 میلیارد دلار در سال 2022 از دست دادند. این بزرگترین ضرر سالانه ای است که تاکنون برای بخش ایجاد متاورس ثبت شده است.

سه ماهه چهارم بسیار پرهزینه بود و بخش تقریباً 4.3 میلیارد دلار از دست داد. همچنین این بزرگترین زیان سه ماهه در بخش از زمان اولین انتشار صورتهای مالی واحد تجاری بود.

مارک زاکربرگ، بنیانگذار و مدیر عامل متا، در یک تماس درآمدی در 1 فوریه، بر استراتژی متاورس شرکت قاطعانه بود. او هنگام پاسخ به سؤالی در مورد کارایی شرکت در مورد نحوه اعمال آن در Reality Labs، پاسخ داد:

“هیچ سیگنالی که من تاکنون دیده ام نشان نمی دهد که ما باید استراتژی Reality Labs را در دراز مدت تغییر دهیم.”

وی افزود که پس از عرضه هدست واقعیت مجازی Quest Pro (VR) در اکتبر 2022، این شرکت یک “هدست مصرف کننده نسل بعدی” دیگر را در اواخر سال 2023 عرضه خواهد کرد.

Meta Quest Pro (تصویر) جدیدترین و گران‌ترین هدست واقعیت مجازی این شرکت فناوری است. منبع: متا

سوزان لی، مدیر ارشد مالی متا، به طور مشابه فعالیت‌های آزمایشگاه‌های واقعیت را دوچندان کرد و بیانیه زاکربرگ را در مورد درآمدهای سه ماهه سوم خود مبنی بر افزایش زیان در صنعت در سال 2023 تکرار کرد.

ما انتظار داریم که ضرر تمام سال آزمایشگاه واقعیت ما در سال 2023 افزایش یابد و با توجه به فرصت‌های بلند مدت قابل توجهی که می‌بینیم، به سرمایه‌گذاری معنادار در این فضا ادامه خواهیم داد.»

مربوط: گزارش: متا در دادگاه بر طرح های کسب متاورس پیروز می شود

مجموع درآمد متا در سه ماهه چهارم 32.1 میلیارد دلار بود که ظاهراً از انتظارات وال استریت بالاتر بود.

بر اساس گزارش یاهو فاینانس، ارقام درآمدی بهتر از حد انتظار باعث شد که قیمت سهام متا پس از افزایش 19.5 درصدی در معاملات پس از ساعت در زمان نوشتن مقاله، جهش کند.


نویسنده: Jesse Coghlan

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉