مارک زاکربرگ چت بات متا هوش مصنوعی، پاسخ خود به ChatGPT را فاش کرد


دستیار جدید هوش مصنوعی Meta AI ابتدا برای تعداد محدودی از کاربران مستقر در ایالات متحده از 27 سپتامبر در دسترس خواهد بود.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا، دستیار جدید مبتنی بر هوش مصنوعی شرکتش، متا AI، پاسخ OpenAI به ChatGPT را که با اینستاگرام، فیس‌بوک، واتس‌اپ و در نهایت دستگاه‌های واقعیت ترکیبی ادغام می‌شود، رونمایی کرد.

زاکربرگ در مراسم Meta Connect در 27 سپتامبر توضیح داد که هوش مصنوعی متا از مدل زبان بزرگ این شرکت، Llama 2 پشتیبانی می‌شود و با مشارکت مایکروسافت بینگ ساخته شده است تا به کاربران امکان دسترسی به اطلاعات بلادرنگ از اینترنت را بدهد.

هوش مصنوعی متا دستیار ضروری شماست که می توانید مانند یک انسان با او صحبت کنید.

ربات تازه معرفی شده علاوه بر پاسخ به سوالات و گفتگو با کاربران، می تواند با استفاده از ابزار رندر جدیدی به نام Emu که متا بر روی ۱.۱ میلیارد داده، از جمله عکس ها و کپشن های به اشتراک گذاشته شده توسط کاربران در فیس بوک و اینستاگرام، آموزش داده است، تصاویر ایجاد کند.

زاکربرگ چت ربات جدید Meta AI را در رویداد Connect معرفی کرد. منبع: متا

زاکربرگ با اشاره به تفاوت کلیدی هوش مصنوعی متا با رقیبش ChatGPT، گفت که استراتژی کلی متا این است که به جای ایجاد یک چت بات با اندازه یکسان، محصولات هوش مصنوعی متفاوت برای موارد استفاده متفاوت بسازد.

به عنوان مثال، او نشان داد که هوش مصنوعی متا در هر یک از برنامه های رسانه اجتماعی این شرکت کمی متفاوت خواهد بود و مثالی از نحوه افزودن آن به چت های گروهی در فیس بوک مسنجر برای کمک به سازماندهی برنامه های سفر ارائه داد.

هوش مصنوعی متا به سوال کاربر در مورد کوکتل پاسخ می دهد. منبع: متا

زاکربرگ گفت که چت ربات های متا فقط به منظور انتقال اطلاعات مفید نیستند. همچنین برای مکالمه و سرگرمی طراحی شده است.

متا که محصولات هوش مصنوعی متمرکز بر سرگرمی خود را به نمایش می گذارد، همچنین مجموعه ای از چت بات را با حضور تقریباً 30 چهره مشهور از جمله پاریس هیلتون، اسنوپ داگ و بازیکن سابق NFL، تام بردی، اعلام کرد.

اسنوپ داگ به عنوان یک ربات چت استاد تعاملی Dungeons & Dragons Dungeon. منبع: متا

به گفته متا، دستیار هوش مصنوعی جدید از 27 سپتامبر برای تعداد محدودی از کاربران مستقر در ایالات متحده در فیس بوک مسنجر، اینستاگرام و واتس اپ در دسترس خواهد بود.

هوش مصنوعی متا در دسترس کاربران دستگاه جدید Quest 3 VR و همچنین عینک هوشمند جدید این شرکت قرار خواهد گرفت که قرار است در تاریخ 17 اکتبر برای کاربران آمریکایی عرضه شود.

مرتبط با: ایلان ماسک، مارک زاکربرگ و سام آلتمن در مورد قوانین هوش مصنوعی در واشنگتن بحث می کنند

همزمان با رویداد Meta’s Connect، OpenAI اعلام کرد که چت ربات ChatGPT دیگر محدود به داده های قبل از سال 2021 نخواهد بود.

با توجه به پست 27 سپتامبر در X، به‌روزرسانی‌ها بلافاصله برای کاربران Plus و Enterprise با استفاده از مدل GPT-4 در دسترس خواهند بود.

قبل از این به روز رسانی، شکاف روزافزونی در پایگاه دانش ChatGPT وجود داشت. با توجه به ماهیت نحوه آموزش مدل های هوش مصنوعی مانند ترانسفورماتورهای از پیش آموزش دیده مولد (GPT)، پایگاه دانش ChatGPT قبلاً در سال 2021 منقضی شده است. احتمالا سالی که برای تولید کامل شد.

چشم هوش مصنوعی: استفاده واقعی از هوش مصنوعی در کریپتو، رقیب GPT-4 گوگل، مزیت هوش مصنوعی برای کارمندان بد


نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید