کاربران FTX از تیم F1 مرسدس و MLB در دعاوی تبلیغاتی جدید نام می برند


گروه کاربران FTX مرسدس F1 و Major League Baseball را به دلیل کمک به FTX در ارتکاب کلاهبرداری از طریق ترویج مبادلات رمزنگاری در پلتفرم‌هایشان هدف قرار داده است.

به گفته گروهی از کاربران FTX در یک مورد جدید، تیم فرمول 1 مرسدس بنز و لیگ برتر بیسبال به FTX کمک کردند تا از طریق قراردادهای تبلیغاتی با صرافی ارز دیجیتال مرتکب کلاهبرداری شود.

شاکیان که کاربران FTX هستند، در 27 نوامبر یک شکایت دسته جمعی در دادگاه منطقه فلوریدا تنظیم کردند و شرکت ها را به “کمک، مشارکت و/یا مشارکت فعال در کلاهبرداری عظیم جهانی چند میلیارد دلاری گروه FTX” متهم کردند. ترویج اوراق بهادار ثبت نشده

در سال 2021، تیم F1 مرسدس یک قرارداد تبلیغاتی با FTX امضا کرد که بر اساس آن آرم صرافی بر روی خودروها، لباس‌ها، کلاه‌ها و سایر مواد قرار می‌گیرد. MLB قرارداد مشابهی را در همان سال امضا کرد – اولین لیگ حرفه‌ای ورزشی که این کار را انجام داد – و لوگوی Don FTX روی پیراهن‌های داوران ظاهر شد.

در شکایت کلاس آمده است: «اما مهم‌ترین ویژگی و نکته برجسته این همکاری، گنجاندن وصله‌های FTX.US در تمام لباس‌های داور MLB بود. وصله‌های FTX.US اولین بار در تاریخ MLB که به دهه 1800 بازمی‌گردد، نشان داد که لوگوی یک برند حامی روی لباس‌های داور ظاهر می‌شود.

شکایت از مرسدس F1 نیز مشابه بود. گفته شد که این تیم لوگوی FTX را در مکان های برجسته در وسایل نقلیه، محصولات و بازاریابی خود نمایش می دهد.

FTX همچنین به طور مرتب از مرسدس F1 و رانندگان آن “حمایت و تبریک می گوید”. در این دادخواست آمده است که این “روکشی از اعتبار نزد طرفداران F1 مرسدس” ایجاد کرد.

در این شکایت آمده است: «این ترفند بدون تبلیغات موازی مرسدس F1 به سمت FTX مؤثر نبود.

همان گروه از کاربران FTX همچنان از فهرستی از افراد مشهوری که از این مبادله حمایت می کنند، از جمله ستارگان سابق ورزش شکیل اونیل و تام بردی، با استناد به اتهامات مشابه مبنی بر تبلیغ اوراق بهادار ثبت نشده شکایت می کنند.

بسیاری از سلبریتی‌های نام‌برده در این شکایت‌ها تلاش کردند تا شکایتی را که علیه آنها مطرح شده بود رد کنند و گفتند که آنها سپرده‌گذاری در FTX را تشویق نمی‌کنند. حداقل سه نفر از آنها (ترور لارنس بازیکن حرفه ای فوتبال آمریکایی و کوین پافرث و تام نش یوتیوبرها) پرونده خود را حل کرده اند.

مرتبط با: SEC همچنان به دنبال کلاهبرداری احتمالی به سبک FTX در Binance.US است: گزارش

سام بنکمن-فرید، بنیانگذار و مدیر عامل سابق FTX در اوایل نوامبر به هفت اتهام مرتبط با کلاهبرداری، توطئه و پولشویی محکوم شد.

تنها یک سال پس از امضای قرارداد، MLB مدت کوتاهی پس از اعلام ورشکستگی شرکت در نوامبر 2022، قرارداد تبلیغاتی پنج ساله خود با FTX را لغو کرد.

مرسدس F1 به طور مشابه قرارداد خود را با FTX در همان سال لغو کرد و لوگوی خود را از خودروها و محصولات خود حذف کرد.

مجله: میلیاردر زاغه نشین 2 – ساندیپ نیلوال از Polygon می گوید: “10 مورد برتر … ناراضی کننده”
نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید