Memecoin ها مانند پاوربال برای طرفداران کریپتو هستند: مدیر Matrixport


مارکوس تیلن از ماتریکسپورت به کوین تلگراف گفت که در حالی که ممکوین ها ممکن است “مسیری به سوی ثروت” را برای افراد خوش شانس فراهم کنند، اما برای دیگران یک “قمار مخاطره آمیز” است.

رئیس تحقیقات Matrixport می‌گوید که خریداران memecoin‌ها معادل ارز دیجیتال Powerball را بازی می‌کنند و بسیاری به امید «تغییر پول» «بازی» می‌کنند، اما تنها تعداد کمی جک‌پات را می‌گیرند.

Memecoins در هفته گذشته شاهد یک بازگشت بزرگ بود. ارزهای رمزنگاری شده مانند Pepe (PEPE) و Milady (LADYS) دارای افزایش قیمت سرسام آور هستند، اگرچه هر کدام از آنها مزایای قابل تشخیص کمی دارند یا اصلاً فایده ندارند.

مارکوس تیلن از Matrixport در صحبت با Cointelegraph در 10 می، پیشنهاد کرد که برخی از خریداران memecoin شبیه شرکت کنندگان در قرعه کشی هستند.

«مطالعات زیادی در مورد نحوه بازی اکثر افراد طبقات اجتماعی-اقتصادی پایین در لاتاری انجام شده است. […] زیرا این راه خروج آنها از طبقه پایین اقتصادی است.»

“افرادی که در قرعه کشی حدس و گمان می زنند سعی می کنند با سرعت برق کسب درآمد کنند و من فکر می کنم که بسیار شبیه به ارزهای دیجیتال است.”

یکی از memecoin که اخیراً توجه علاقه مندان را به خود جلب کرده است، PEPE است، یک ارز رمزپایه که توسط میم «پپه قورباغه» درآمدزایی شده است. در 14 آوریل راه اندازی شد و تنها چند هفته بعد در 5 می به ارزش بازار 1.83 میلیارد دلار رسید.

با این حال، با توجه به CoinGecko، که در حال حاضر ارزش بازار خود را بسیار زیر یک میلیارد دلار قرار داده است، قیمت توکن تقریباً به همان سرعتی که افزایش یافت کاهش یافته است و تنها در پنج روز از اوج خود 57 درصد کاهش یافته است.

قیمت توکن پپه از زمان عرضه آن در 14 آوریل. منبع: CoinGecko

با این حال، فاکتور “سرگرم کننده” خرید memecoin را نباید نادیده گرفت.

روانشناس بالینی متخصص در اعتیاد به قمار، دکتر. آناستازیا هرونیس معتقد است که سرمایه گذاران جوان توسط “عنصر سرگرم کننده و سرگرم کننده” memecoin ها هدایت می شوند.

“بسیاری از سرمایه گذاران رمزارز ممکن است memecoins را برای عضویت در یک جامعه یا برای ارزش سرگرمی خریداری کنند.”

با این حال، برای بسیاری که امیدوارند از سرمایه گذاری خود سود ببرند، هرونیس هشدار داد:

Memecoin‌هایی مانند PEPE می‌توانند سرگرم‌کننده باشند، اما اغلب سرمایه‌گذاری‌های کاملاً پرخطری هستند و ممکن است در بلندمدت ارزش واقعی نداشته باشند. […] سرمایه گذاران اساساً روی محبوبیت آن قمار می کنند، که اصول سرمایه گذاری را تضعیف می کند.”

لوکاس کیلی، مدیر ارشد سرمایه گذاری پلتفرم دارایی دیجیتال Yield App، در بیانیه ای ایمیلی استدلال کرد که برخلاف بیت کوین (BTC)، اتر (ETH) و استیبل کوین ها، memecoin ها اصول اولیه یکسانی ندارند. قیمت آنها صرفاً توسط “عوامل خودسرانه” مانند احساسات جامعه تعیین می شود و “پیش بینی آنها تقریبا غیرممکن است.”

کیلی گفت: «حتی پیچیده‌ترین مدل‌ها هم نمی‌توانند یک الگوی واضح را تشخیص دهند.

حرفه ای ها و نهنگ ها هنوز هم FOMO را دریافت می کنند

غیرقابل پیش بینی بودن Memecoins به این معنی نیست که فرصتی برای بازدهی بزرگ وجود ندارد. سرمایه گذاران حرفه ای و “نهنگ های کریپتو” در معاملات خود شرکت کرده اند و به مشارکت خود ادامه خواهند داد.

بر اساس داده های شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین زنجیره جستجو“Machi Big Brother”، شخصیت آنلاین کارآفرین سابق فناوری جفری هوانگ، در 4 روز گذشته در مجموع 73.4 ETH (معادل تقریباً 137000 دلار) از Pepe خریداری کرده است.

مرتبط با: کوین‌بیس PEPE را «نماد نفرت» می‌نامد که جرقه‌ای برای تحریم صرافی شد

سه نهنگ دیگر نیز در 9 می پس از کاهش قیمت ها شروع به خرید PEPE کردند.

تیلن گفت: «وقتی قیمت‌ها بالا هستند، ممکن است منطقی باشد. اگر ناگهان اخبار و داستان های زیادی به دست بیاید، فکر می کنم باید روی آن افراد نیز سرمایه گذاری شود.»

با این حال، Thielen به سرمایه گذاران memecoin مانند PEPE هشدار داد که تیم توسعه ناشناس است و هیچ نقشه راه قابل تشخیصی ندارد.

او گفت: “وظیفه این است که جلوتر از دیگران بمانیم و پس از بازگشت مومنتوم از آن خارج شویم. به همین دلیل است که هنگام معامله دارایی های پرخطر، کار با ضرر و زیان مهم است.”

«همه می خواهند کسی را در سرزمین memecoins غوطه ور کنند (بفروشند). […] تنها سوال این است که کی کیف را در دست دارد؟

مجله: اعتیاد به تجارت ارزهای دیجیتال – چه چیزی را باید تماشا کرد و چگونه درمان کرد
نویسنده: Felix Ng

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید