شوق Memecoin: ارتباط اجتماعی، حدس و گمان باعث افزایش PEPE می شود


با رونق PEPE که ارزش بازار توکن های سفته بازی را به بیش از 20 میلیارد دلار رساند، ممکوین ها دوباره به سرفصل اخبار بازگشتند.

ممکوین ها از زمان آغاز به کار Dogecoin در سال 2013 بخشی جدایی ناپذیر از فضای ارزهای دیجیتال بوده اند و ثروت ها به همان اندازه به دست آمده و نابود شده اند. اما در هفته‌های اخیر، یک توکن جدید در بلوک باعث سردرگمی شده است و Pepe (PEPE) بخشی از سهم بازار memecoin را از سرمایه‌گذاران شجاع گرفته است.

همانطور که قبلا توسط Cointelegraph گزارش شده بود، PEPE پس از راه اندازی در اواخر آوریل 2023، 2000 درصد افزایش ارزش داشته است. رالی این توکن عمدتاً به تبلیغات مشتاقانه memecoin نسبت داده می شود که این پروژه در ماه گذشته به طور گسترده در توییتر به اشتراک گذاشته شد.

خود وب‌سایت Pepecoin دارای یک سلب مسئولیت پایانی است که روی آن $PEPE به عنوان «پول میم بدون ارزش واقعی یا انتظار بازده مالی» برچسب زده شده است. این پروژه همچنین تصریح می کند که هیچ تیم یا نقشه راه رسمی ندارد و این توکن “کاملاً بی فایده و فقط برای اهداف سرگرمی” است.

شرکت تجزیه و تحلیل داده Nansen پس از افزایش ارزش بازار PEPE، داده های روشنگری و نکات کلیدی را ارائه کرد. تحلیلگر تحقیقاتی شین یی تخمین می زند که کل ارزش بازار memecoin حدود 20 میلیارد دلار است که پنج توکن برتر DOGE، SHIB، PEPE، BABYDOGE و FLOKI بیش از 18 میلیارد دلار ارزش دارند.

توکن $PEPE از زمان راه‌اندازی خود ارزش بیشتری پیدا کرده است و نمادهایی مانند $DOGE و $SHIB را تحت الشعاع قرار داده است. منبع: نانسن پرس و جو

داده‌های Nansen Query نشان می‌دهد که ارزش توکن PEPE و سرمایه بازار نسبت به پنج memecoin برتر دیگر افزایش یافته است. یی همچنین خاطرنشان می کند که اینفوگرافیک ها تصویر کاملی را نشان نمی دهند، با توجه به اینکه داده های PEPE منعکس کننده لیست او در Coingecko است که چند هفته پس از شروع آن ارائه شد.

ارزش بازار توکن $PEPE از زمان آغاز به کار تا 400 درصد افزایش یافته است. منبع: نانسن پرس و جو

یی به کوین تلگراف گفت که جنبه اجتماعی memecoin ها همچنان محرک اصلی احساسات و اقدامات سرمایه گذاران است و مواردی مانند راه اندازی بدنام Dogecoin ایلان ماسک و ربات های گسترده توییتر را برجسته می کند که هشتگ های memecoin را در توییتر مرتبط می کند:

از آنجایی که ممکوین‌ها ارزش ذاتی ندارند، به کاتالیزورهایی مانند انطباق اجتماعی متکی هستند و رویدادهایی مانند 4/20 که به عنوان روز DOGE نیز شناخته می‌شود، می‌تواند بر قیمت‌های توکن تأثیر بگذارد.

همانطور که قبلاً کشف شد، نانسن با برچسب گذاری کیف پول ها و ردیابی معاملات، تجزیه و تحلیل داده و بینش در مورد معامله گران و دارندگان ارزهای دیجیتال «پول هوشمند» ارائه می دهد. بر اساس داده‌های زنجیره‌ای که یی برجسته کرده است، افزایش PEPE تعداد قابل توجهی از دارندگان «سکه هوشمند» را نیز به خود جذب کرده است. وی افزود که چندین هزار معامله‌گر می‌توانند از افزایش ارزش memecoin سود ببرند، که با توجه به اینکه بسیاری از memecoin‌های دیگر عملیات پمپ و تخلیه یا ‘rugpull’ دارند، یک قمار است.

با این حال، سود یک سکه خوب می تواند به راحتی از هزینه سایر سکه های شکست خورده فراتر رود، احتمالاً به همین دلیل است که این memecoin ها برای اکثر معامله گران جذاب باقی می مانند. بنابراین واقعاً به ریسک پذیری سرمایه گذار بستگی دارد.»

با این حال، یی همچنین به خطرات ذاتی memecoin ها اشاره کرد که منجر به بحران نقدینگی می شود، جایی که دارندگان توکن بزرگ دارایی های خود را می فروشند، که سرمایه گذاران کوچکتر را با زیان متحیر می کند.

مرتبط: افزایش هزینه گاز اتریوم به دلیل شوق memecoin با نظرات متفاوت در مورد در دسترس بودن شبکه

تعدادی از صرافی‌های ارزهای دیجیتال از جمله OKX، MEXC Global، Bitget، Gate.io و Huobi، PEPE را پس از راه‌اندازی و جذب سرمایه‌گذاران بعدی، فهرست کرده‌اند. پپ کوین

مجله: گناهان جاستین سان در کشاورزی SUI، دویدن دیوانه وار PEPE، فلسفه صدف 3AC: آسیا اکسپرس
نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید