Mazars می گوید که ذخایر BTC کاربران در Binance کاملاً ایمن است


دامنه AUP محدود به دارایی های BTC کاربران در Binance بود.

بر اساس سند جدیدی که در 7 دسامبر منتشر شد، حسابرس آفریقای جنوبی مازارز تأیید کرده است که صرافی ارزهای دیجیتال Binance بر بیت کوین (BTC) 575742.42 مشتری که ارزش آن در زمان انتشار 9.7 میلیارد دلار ارزش داشت، کنترل دارد. در طول این فرآیند، مازارس اظهار داشت که “Binance 101٪ بیمه شده است.”

دامنه این تحقیق شامل حساب‌های لحظه‌ای، گزینه‌ها، حاشیه، معاملات آتی، سرمایه‌گذاری، وام‌ها و درآمدهای بیت‌کوین و بیت‌کوین همراه (WBTC) بود. علاوه بر شبکه بیت کوین، اتریوم، زنجیره BNB و BTC که در زنجیره هوشمند بایننس پیچیده شده اند نیز در این تحقیق گنجانده شده اند.

بایننس به عنوان بخشی از تعهد اثبات ذخیره خود، از 22 نوامبر درخواست رویه های توافق شده (AUP) یا یک حسابرسی کوچک را کرد. مازارز در اظهار نظر در مورد نتایج نوشت:

“ما هیچ اظهارنظری در مورد مناسب بودن AUP نمی‌کنیم. این توافقنامه AUP یک تعهد تضمینی نیست. بنابراین، ما نظر یا نتیجه اطمینانی را ابراز نمی‌کنیم. اگر رویه‌های اضافی گزارش شده بود، ممکن است موارد دیگری مورد توجه ما قرار گرفته باشد. “

همانطور که در رویه های خود توضیح داده شد، Mazars به ​​طور مستقل ارزش اسمی دارایی های مشتریان Binance را با آزمایش آدرس های کیف پول مختلف که توسط صرافی کنترل می شود به دست آورد. برای تأیید اثبات مالکیت، حسابرسان از Binance خواستند که دارایی ها را به آدرس های تعیین شده منتقل و بازگرداند. علاوه بر این، این شرکت از نرم‌افزار خود برای جمع‌آوری داده‌های مشتری که به دست آورده بود استفاده کرد و Merkle Root Hash را محاسبه کرد. این به مشتریان بایننس اجازه داد تا به طور مستقل و رمزنگاری شده مرکل برگ خود را به عنوان بخشی از Merkle Root تأیید کنند.

“ما الزامات اخلاقی مربوطه را رعایت کرده ایم. برای هدف این تعهد، هیچ الزامی برای استقلال وجود ندارد که ما باید از آنها پیروی کنیم.”


نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید